Būstas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje ir toliau brangsta būstas

59
(atnaujinta 09:35 2018.09.20)
Antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,7 proc.

VILNIUS, rugsėjo 20 – Sputnik. Lietuvoje padidėjo būsto kainos, praneša Statistikos departamentas.

Antrąjį ketvirtį, palyginti su sausio-kovo mėnesiais, būsto kainos padidėjo 2,7 proc.

Elektros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Naujos statybos butai daugiabučiuose namuose pabrango 3 proc., vienbučiai ir dvibučiai namai – 1,9 proc.

Ankstesnės statybos vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 3,8 proc., butai daugiabučiuose namuose – 2,3 proc.

Šių metų  antrąjį ketvirtį, palyginti su 2017 metų antruoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 7,4 proc. Naujos statybos būstai pabrango 7,5 proc.

Iš jų vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 12,6 proc., butai daugiabučiuose namuose – 6,1 proc.

Ankstesnės statybos būstai pabrango 7,4 proc. Iš jų vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 10,8 proc., butai daugiabučiuose namuose – 6,3 proc.

Kaip praneša Europos statistikos agentūra "Eurostatas", pirmąjį metų ketvirtį Lietuvoje būsto kainos išaugo 7,8 proc. ir buvo aukštesnės nei ES vidurkis. Latvijoje nekilnojamojo turto kainos išaugo 13,7 proc., Estijoje — 6,6 proc.

59
Tegai:
būstas, Lietuva
Dar šia tema
Įsigijant būstą svarbiausia lietuviams išlieka jo kaina
Kodėl Lietuvoje viskas kainuoja taip brangiai
Tyrimas: Vilnius yra mažiausiai pragyventi kainuojanti Baltijos šalių sostinė
Palygintos trijų Baltijos šalių būsto kainos: brangiausias Talinas
Gulbės

Aplinkosaugininkai draudžia šerti laukinius paukščius

(atnaujinta 18:36 2021.04.16)
Gamtos išteklių apsaugos skyriaus viršininko teigimu, žmonės pagelbėti gamtai bei paukščiams gali ir kitais būdais, tarkim, įrengti ir iškelti inkilus, surinkti šiukšles

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamentas primena žmonėms, kad yra draudžiama šerti laukinius gyvūnus.

"Vien praėjusią žiemą į Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybą kreipėsi 187 žmonės ir pranešė pastebėję įšalusius paukščius. Būtent paukščių pripratimas gauti maisto vėliau jiems tampa pražūtingas. Pasitaiko ir situacijų, kai žmonės kreipiasi pagalbos, kad patartume, ką daryti, kad tokios situacijos nesikartotų", — sakė Gamtos išteklių apsaugos skyriaus viršininkas Kęstutis Motiekaitis.

Jo teigimu, žmonės pagelbėti gamtai bei paukščiams gali ir kitais būdais, tarkim, įrengti ir iškelti inkilus, surinkti šiukšles.

Tuo pačiu primenama, kad paukščių nederėtų lesinti šiltuoju metų laikotarpiu. Šiuo laiku maisto jie susiranda patys. 

Tegai:
maistas, aplinkosaugininkai, laukiniai gyvūnai
Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka

Skuodis: "Lietuvos paštas" situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

(atnaujinta 19:17 2021.04.16)
Dideliu iššūkiu LP tapo laiškų ir siuntų skirstymo modernizavimas, sutapęs su siuntų srauto padidėjimu — kovo 1 dieną bendrovė visiškai perėjo prie automatizuoto ir centralizuoto skirstymo

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Susisiekimo ministras Marius Skuodis pareiškė, kad "Lietuvos paštas" (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti. Apie tai pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Pasak ministro, visuomenės, darbuotojų ir kitų suinteresuotų pusių nepasitenkinimas aiškiai girdimas, o atotrūkis tarp rezultato ir lūkesčių — per didelis.

Balandžio pradžioje po susitikimų su įmonės vadovybe ir valdyba ministerija įmonę įpareigojo, kad vėluojančių iš užsienio siuntų išskirstymas būtų suvaldytas ir išspręstas iki balandžio 15 dienos.

"Padėtis stabilizuojasi, tačiau vis dar tebėra sudėtinga. Tebegirdime pernelyg daug klientų ir kitų suinteresuotų šalių nusiskundimų. Pašto vadovybei įgyvendinant situacijos suvaldymo planą, situacija turi keistis", — sakė Skuodis.

Pasak jo, didelis pokytis Europoje laukia nuo liepos 1 dienos, kuris taps dideliu išbandymu ir LP su siuntų pristatymu iš trečiųjų šalių.

Priminta, jog nuo liepos 1 dienos bus panaikinta PVM lengvata. Visos siuntos iš trečiųjų šalių (ne ES) bus apmokestinamos, atsiras privalomas deklaravimas ir smulkios siuntos turės būti išmuitintos. Deklaruojamų siuntų kiekis 2021–2022 metais, skaičiuojama, išaugs nuo 37 tūkst. iki 10 mln.

Dideliu iššūkiu LP tapo laiškų ir siuntų skirstymo modernizavimas, sutapęs su siuntų srauto padidėjimu — kovo 1 dieną bendrovė visiškai perėjo prie automatizuoto ir centralizuoto skirstymo. Paleisti įrenginiai suteikė galimybę aptarnauti beveik dvigubai išaugusius siuntų srautus. Tačiau dėl nenumatytų iššūkių dalis siuntų ir laiškų pas klientus keliavo ilgiau nei įprastai.

Tegai:
siuntos, Lietuvos paštas, Susisiekimo ministerija
Dar šia tema
Vilniaus autobusų parkas bus perkeltas 2023 metais
Nuo šiol šalies gyventojai galės įsigyti savikontrolei skirtus greituosius antigeno testus
Dauguma gyventojų ištikus nelaimei neturėtų lėšų pragyventi vienerius metus — apklausa