Kinder šokoladas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje uždrausta prekiauti šokoladu "Kinder" Lenkijos

238
(atnaujinta 14:44 2018.09.20)
Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute tirtame šokolado "Kinder" mėginyje nustatyti pašalinis kvapas ir skonis, primenantis muilą

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Iš rinkos surenkama šokoladų "Kinder" iš Lenkijos partija, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Saldumynuose nustatytas pašalinis kvapas ir skonis.

Tyrimas pradėtas, gavus vartotojo skundą dėl šokolado "Kinder", kurio skonis priminė muilą. Atlikus neplaninį patikrinimą prekybos vietoje atrinkti šokoladų "Kinder" (partijos (LO87HG- —1A, supakuoti dėžutėse po 12 vnt., kilmės šalis Lenkija, tinkamumo vartoti terminas iki 2018-11-08, tiekėjas UAB "Eugesta" Kibirkšties g. 8, Vilnius) mėginiai.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute tirtame šokolado "Kinder" mėginyje nustatyti organoleptiniai neatitikimai – pašalinis kvapas ir skonis, primenantis muilą.

Tyrimo metu išsiaiškinta, kad šiuos saldumynus Lietuvos rinkoje išplatino įmonė UAB "Eugesta". Iš tiekėjo "Ferrero Polska Commercial" (Lenkija) iš viso buvo gauta 14400 vnt. po 150 g (12 x 12,5 g) šokolado "Kinder".

Prekyba nesaugiais saldumynais uždrausta, įvežusi įmonė įpareigota surinkti juos iš rinkos. Vartotojai, įsigiję minėtos partijos saldumynų, gali juos grąžinti į prekybos vietas.

238
Tegai:
šokoladas, Lenkija, maistas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Dar šia tema
VMVT neleido realizuoti daugiau kaip 370 t netinkamų maisto produktų ir pašarų
Lenkija eksportavo į Lietuvą užkrėstas šaldytas daržoves
Lazdijų rajone uždarytas nelegalus mėsos perdirbimo cechas
Šiauliuose buvo prekiaujama traumuotomis žuvimis