Lietuvos nacionaliname dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Lietuvos nacionaliname dramos teatre prasideda rekonstrukcija

21
(atnaujinta 17:08 2018.09.20)
2020-ais metais tikimasi pakviesti žiūrovus į atnaujintą teatrą, kuriame bus sutvarkytos šildymo ir vėdinimo sistemos, sutvarkytos žiūrovų erdvės ir pastatytos dvi naujos modernios salės

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šiandien prasideda rekonstrukcija, kuri vyks iki 2020 metų, praneša spaudos tarnyba.

Po rekonstrukcijos teatras žiūrovus pakvies į naują modernią ir didesnę už dabartinę Mažąją salę, kurią naujai pastatyti planuojama vidiniame teatro kieme, ir į naują, taip pat didesnę Studiją, skirtą teatro eksperimentiniams darbams ir jauniems kūrėjams. 

Nauja Mažoji salė talpins 350 žiūrovų, o Studija – 100.

Įėjimas į visas teatro erdves bus vienas – iš Gedimino prospekto, tad žiūrovams nereiks eiti iki Odminių gatvės, kaip iki šiol, bus kur kas patogiau.

Į visas teatro sales bus patenkama per centrinį įėjimą.

Žiūrovų patogumui bus suprojektuota nauja kavinė, kuri veiks ne tik spektaklių metu, bet ir visą dieną. Šioje erdvėje bus organizuojamos diskusijos apie teatrą ir kiti susitikimai. Taip pat bus sutvarkyta teatro rūbinė, fojė, tualetai ir kitos žiūrovų erdvės.

Teatro interjerą bus siekiama išsaugoti tokį, kokį sukūrė architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai, jis yra saugomo paveldo dalis, tad kai kurias detales, kurios per 40 metų buvo pakeistos (valgykla, fojė krėslų apmušalai) bus siekiama atkurti, kad būtų kuo artimesni pirminei idėjai.

Tiek Stanislovo Kuzmos skulptūra "Mūzų šventė", puošianti pagrindinį įėjimą, tiek prie fojė baseinėlio esanti jo skulptūra "Versmė" liks, taip pat ir visi Lietuvos dailininkų paveikslai, esantys fojė.

Įgyvendinus energetinio efektyvumo projektą, salėse bus galima užtikrinti tinkamą šildymą žiemą bei vėdinimą vasaros metu. Atnaujinus teatrą bus teikiamos kokybiškesnės žiūrovų aptarnavimo paslaugos, įdiegtos šiuolaikinės technologijos spektakliams kurti, pagerintos darbo sąlygos aktoriams, sutaupyta lėšų, skiriamų šilumos energijai.

Visi šie darbai ir veiklos pagyvins ne tik teatro, bet ir Gedimino prospekto gyvenimą – teatro erdvė taps atvira vilniečiams ir miesto svečiams dieną ir vakarą, ne tik spektaklių metu.

Naujos erdvės patarnaus ir kitiems teatrams ir renginiams – šiuo metu Vilniuje itin trūksta salės, kuri būtų skirta 300–400 žiūrovų. Tikimasi, kad po teatro rekonstrukcijos teatro erdves bus galima dažniau atverti kitų kultūros renginių organizatoriams ir kultūrinis miesto gyvenimas dar labiau intensyvės ir įvairės.

21
Dar šia tema
Prasidėjo Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukcija
Nutrauktas tyrimas dėl Operos ir baleto teatro scenos rekonstrukcijos