Specialiųjų tyrimų tarnyba

Siūloma detalizuoti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus

21
(atnaujinta 16:03 2018.09.21)
STT teigimu, žmonės, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ar bausmės, neturėtų būti laikomi nepriekaištingos reputacijos

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai atliko teisės aktų, reguliuojančių nepriekaištingos reputacijos kriterijus, antikorupcinį vertinimą ir pasiūlė atleistų nuo baudžiamosios atsakomybės ir bausmės asmenų nevertinti kaip turinčių nepriekaištingą reputaciją, praneša STT spaudos tarnyba.

STT atkreipė dėmesį, kad kai kuriuose teisės aktuose, kurie reglamentuoja nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, nėra nuostatų, ribojančių galimybę vykdyti svarbias pareigas asmenims, kurie buvo pripažinti padarę nusikalstamas veikas, tačiau buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės arba pripažinti kaltais ir nuteisti, bet atleisti nuo bausmės.

Asmenys, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, negali būti laikomi nepriekaištingos reputacijos, nes tokiais atvejais pripažįstama, kad asmuo padarė nusikalstamą veiką, taigi, buvo įrodyti visi padarytos nusikalstamos veikos požymiai. STT mano, kad tokie asmenys negali eiti valstybės tarnautojo, antstolio, viešojo pirkimo komisijos nario ar kitų reikšmingų pareigų.

Korupcijos prevencijos specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad viešųjų pirkimų reguliavime nėra nustatytų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų ekspertams, kurie dalyvauja viešųjų pirkimų procedūrose, sprendžia dėl pasiūlymų atitikties pirkimo sąlygoms.

STT, siekdama, kad valstybės tarnautojų, viešųjų pirkimų komisijos narių, pirkimų organizatorių ir kitas pareigas eitų sąžiningi ir korupcijai atsparūs asmenys, siūlo detalizuoti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus ir papildyti subjektų, kuriems taikomi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai, sąrašą.

STT prašo antikorupcinio vertinimo išvadą gavusias institucijas: Ūkio ir Teisingumo ministerijas, per du mėnesius informuoti, kaip atsižvelgta ar numatoma atsižvelgti į išvadoje pateiktas pastabas.

21
Tegai:
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuva
Dar šia tema
STT išvada: Vilniaus rajono kelių tvarkymas neatlaiko kritikos
Kultūros paveldo departamente nustatyta korupcijos rizikos veiksnių
STT tiria schemą, leidžiančią užsieniečiams neteisėtai gyventi Lietuvoje
Neblaiviems vairuotojams, vengiantiems pasitikrinti blaivumą, — baudžiamoji atsakomybė