Ruduo Vilniuje, archyvinė nupotrauka

Sinoptikai žada, kad popiežiaus renginiai vyks be lietaus

42
(atnaujinta 11:09 2018.09.22)
Savaitgalis bus drėgnas ir vėjuotas, bet yra tikimybė, kad per svarbiausius su popiežiaus vizitu susijusius renginius nelis

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Šeštadienį Lietuvoje įsitvirtins vėsa ir drėgmė, nors smarkaus lietaus būti neturėtų. Kritulių Vilniuje turėtų būti iki vidurdienio  — 11:00-12:00. 

"Yra tikimybė, kad popiet atsiras pragiedrulių, kad debesėliai iš Vilniaus pasitrauks. Antroje dienos pusėje orai bus kur kas sausesni, gražesni, gal ir saulutė nusišypsos", – LRT sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Tiesa, šilumos bus nedaug – vos 15–16 laipsnių. 

Sekmadienį irgi bus pakankamai drėgna. Naktį kai kur – daugiausia vakariniuose rajonuose – trumpai palis, o dieną bus ne tik gausaus lietaus, bet ir gūsingo vėjo. Šilumos liks dar mažiau: naktį – 6–11, dieną – 12–17 laipsnių. 

"Didžiausia tikimybė, kad į Kauną sekmadienį lietaus debesys atplauks po vidurdienio, antroje dienos pusėje", – komentavo sinoptikas.

Šventasis Tėvas valstybinį vizitą pradės Vilniuje. Šeštadienį, rugsėjo 22 dieną, 11:30, Vilniaus oro uoste vyks oficiali popiežiaus pasitikimo ceremonija, per kurią jį pasveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jos vadovaujama valstybinė delegacija, Lietuvos bažnyčios vadovai bei maldininkai.

Po iškilmingos ceremonijos oro uoste popiežius atvyks į Prezidentūrą, kur įvyks dvišalis Šventojo Sosto vadovo ir Respublikos prezidentės susitikimas (12:10).

Vėliau (12:40) prezidentė ir popiežius Pranciškus kreipsis į Lietuvos visuomenę S. Daukanto aikštėje. Būtent ši Šventojo Tėvo kalba bus pagrindinė ir pirmoji žinia Lietuvos valstybei bei jos žmonėms.

16:30 popiežius Pranciškus aplankys Aušros Vartus, o 17:30 susitiks su jaunimu Katedros aikštėje.

Paskelbta, kur sekmadienį Kaune galima pasveikinti popiežių >>

Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, Šventasis Tėvas vyks į Kauną, kur 10:00 aukos šv. Mišias Santakos parke, o 15:00 lankysis Kauno Katedroje, kur susitiks su kunigais, vienuoliais, pašvęstaisiais ir seminaristais.

Vėliau į Vilnių sugrįžęs Šventasis Tėvas 17:30 pasimels prie sostinės centre esančio paminklo Vilniaus geto aukoms atminti ir apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
42
Tegai:
popiežius, oras
Temos:
Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (40)
Dar šia tema
Popiežius Pranciškus sveikina Baltijos šalių tikinčiuosius