Prezidentė išlydėjo popiežių, nuotrauka iš įvykio vietos

Popiežius pernakvojo Vlniuje ir skrenda į Estiją

35
(atnaujinta 08:19 2018.09.25)
Nakvynės iš Latvijos į Lietuvą sraigtasparniu parskridęs popiežius Pranciškus vyksta į Estiją, kur baigs savo apaštališkąjį vizitą Baltijos šalyse

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Antradienio rytą popiežių Vilniaus oro uoste išlydės šalies vadovai, dvasininkai bei vizito savanoriai, praneša LRT.

Pontifikas Estijoje susitiks su prezidente Kersti Kaljulaid, sakys kalbą, vėliau Talino Karolio liuteronų bažnyčioje vyks susitikimas su jaunimu. Mišias popiežius laikys centrinėje Laisvės aikštėje.

© Ruptly .
Pirmasis popiežiaus Pranciškaus apsilankymas Lietuvoje

Dalia Grybauskaitė išlydėjo Popiežių Pranciškų. Su valstybiniu vizitu Baltijos šalyse viešėjęs Šventasis Tėvas visą laiką gyveno Vilniuje. Prezidentė padėkojo Popiežiui už dėmesį Lietuvai, šilumą žmonėms ir įkvepiantį žodį, kuris ilgam išliks kiekvieno širdyje.

Pasak šalies vadovės, šis vizitas buvo didelė dovana valstybės atkūrimo šimtmetį mininčiai Lietuvai, visiems žmonėms. Šventojo Tėvo požiūris į Lietuvą, kad mes galime būti netgi šviesos pavyzdžiu, rodo, kad turime labiau pasitikėti savimi, labiau save vertinti. Tai suteikia daug pasitikėjimo ir tikėjimo Lietuvos ateitimi ir žmonėmis.

Atsisveikinimo proga Grybauskaitė padovanojo Popiežiui fotografijų albumą, kuriame įamžintos gražiausios Vilniaus bažnyčios.

Pamatyti popiežių Talino laisvės aikštėje turėtų susirinkti dvigubai daugiau žmonių, nei visoje Estijoje save laiko katalikais. Apklausos rodo, kad 3 iš 4 estų nurodo esantys netikintys, o katalikų šalyje – iki 5 tūkstančių.

Popiežių Pranciškų pasitiksianti Estijos prezidentė taip pat yra pripažinusi, kad jeigu eitų į bažnyčią, tai būtų nenuoširdu. Ir joje lankosi tik per vestuves ir laidotuves. Tačiau popiežiui Pranciškui atrodo ne skaičiai svarbiausia, o lankyti pakraščiuose esančias bendruomenes ir iš ten skelbti žinią visiems katalikams.

Estijoje popiežius ragins pabudinti širdis. Greičiausiai vėl kalbės apie istoriją ir galbūt apie Estijos pasaulietiškumą. Į jaunimą jis kreipsis pats būdamas svečiuose – liuteronų bažnyčioje Taline. O ir dauguma savanorių, padėjusių organizuoti popiežiaus vizitą, taip pat liuteronai.

Iš Talino popiežius Pranciškus skris tiesiai į Romą.

35
Tegai:
Popiežius Pranciškus
Temos:
Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (40)