Rinkimai Lietuvoje

Du kandidatai varžysis dėl teisės atstovauti TS-LKD prezidento rinkimuose

118
(atnaujinta 11:36 2018.09.25)
Apie savo norą kovoti už Lietuvos konservatorių paramą pareiškė buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvęs ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas ketina dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose 2019 metais kaip konservatorių partijos atstovas, praneša LRT.

Rugsėjo pradžioje Ušackas pareiškė, kad ketina kovoti už prezidento postą. Pirmadienį Ušackas pranešė, jog ketina dalyvauti atviruose partijos Tėvynės sąjunga — Lietuvos  krikščionys demokratai (TS-LKD) rinkimuose.

"Žinau, kad turiu savo kompetenciją, žinias ir lyderystės savybes, kurias pateiksiu ir, tikiuosi, laimėsiu rinkimus", — pasakė buvęs užsienio reikalų ministras.

Apie norą dalyvauti konservatorių partijos rinkimuose paskelbė tik du kandidatai. Antrasis — Seimo deputatė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Anksčiau TS-LKD pasirinko keturis galimus kandidatus, trims iš jų partijos lyderis Gabrielius Landsbergis išsiuntė oficialius kvietimus su prašymu spręsti, ar jie dalyvaus partijos atviruose rinkimuose.

Tačiau buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis paskelbė, kad nedalyvaus prezidento rinkimuose, o buvęs SEB banko patarėjas Gitanas Nausėda pareiškė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose kaip savarankiškas kandidatas.

Konservatoriai išrinks savo kandidatą į rinkimus lapkričio 3-4 dienomis.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų pavasarį. Pirmasis turas planuojamas gegužės 12 dieną.

Apie savo planus dalyvauti rinkimuose pareiškė Seimo deputatė Aušra Maldeikienė ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis kaip savarankiškas kandidatas, taip pat Lietuvos rašytojas ir filosofas, vienas iš judėjimo "Sąjūdis" kūrėjų Arvydas Juozaitis. Be to, "Liberalų judėjimas" savo kandidatu pavadino Europos Parlamento narį Petrą Auštrevičių.

Lietuvos Respublikos prezidentai
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos prezidentai
118
Tegai:
prezidento rinkimai, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Ingrida Šimonytė, Vygaudas Ušackas, Lietuva
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (213)
Dar šia tema
Landsbergis kviečia kandidatus į prezidentus dalyvauti partijos rinkimuose
Pavilionis atsisako dalyvauti prezidento rinkimuose
Filosofas Arvydas Juozaitis dalyvaus 2019-ųjų prezidento rinkimuose
Ušacko šokis su patriotiniais kardais: ką įtikins prasta jo vaidyba?
Lietuvos prezidento rinkimai: favoritai ryškėja – kova aštrėja