Parduotuvė

Norint sumažinti kainas Lietuvoje, būtina mažinti PVM, teigia verslininkai

25
(atnaujinta 11:35 2018.09.25)
Prekybos tinklo atstovai pabrėžė, kad pagrindinė lietuvių problema yra ne kainų didėjimas, o pernelyg didelės išlaidos produktams

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. "Maxima LT" vadovė Kristina Meidė pareiškė, kad norint sumažinti kainas Lietuvoje būtina sumažinti PVM. Apie tai ji papasakojo "Žinių radijo" eteryje.

"Tikrai galiu garsiai pažadėti, kad jeigu toks veiksmas būtų atliktas, mes viską tą skirtumą perkeltume į kainą klientui, ir kaina klientui tikrai sumažėtų. <…> Jeigu prekės kainuos mažiau, klientas galės nusipirkti kažkokią kitą prekę, kuri šiandien jam yra labiau prabangos. Jis galėtų paįvairinti stalą, įsigyti kažkokių papildomų prekių ar paslaugų. Ir jeigu šiandien reikėtų pasirašyti memorandumą ir pasižadėti pakeisti kainą sumažinto PVM suma, aš pirmoji imčiau tušinuko ir pasirašyčiau", — pareiškė Meidė.

Prekybos tinklo vadovė įsitikinusi, kad pagrindinė lietuvių problema yra ne kainų didėjimas, o per didelės išlaidos maisto produktams. Pasak Meidės, lietuviai išleidžia maistui ne mažiau kaip 21 procentą mėnesinių pajamų.

"Aš sutinku, kad tai nenormaliai tiek daug išleisti, ir tai kelia nerimą visiems. Todėl suprantu ir vyriausybės susirūpinimą", — pareiškė verslininkė.

Meidė taip pat pažymėjo, kad per susitikimą Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio su prekybos sektoriaus atstovais įvyko nesusipratimas. Po susitikimo premjeras pareiškė, kad verslininkai nepripažįsta kainų padidėjimo, tačiau kalbėjo "prekybininkai" apie tą patį, tik nurodė tikrąją padidėjimo priežastį.

Praėjusią savaitę Skvernelis susitiko su didžiausių šalies prekybos tinklų vadovais ir aptarė maisto kainas. Jis pasakė, kad, remiantis oficialiais Europos Komisijos duomenimis, Lietuvoje nuo 2010 metų maisto kainos didėjo du kartus greičiau nei žaliavų kainos. Ministras pirmininkas pažymėjo, kad Lietuva yra tarp penkių šalių, kuriose sparčiausiai auga kainos.

Jis išreiškė nepasitenkinimą tuo, kaip šalyje saugo vartotojų teises ir veikia Konkurencijos taryba. Be to, Skvernelis paragino suteikti daugiau dėmesio paramai mažosioms įmonėms respublikoje.

Skvernelis jau pareiškė, kad pagerinti padėtį leis smulkaus verslo atgaivinimas, taip pat didelių prekybos tinklų darbo grafiko pakeitimas savaitgaliais. Tačiau Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas mano, kad tai, priešingai, ves prie maisto kainų didėjimo.

Be to, PVM tarifo mažinimą taip pat palaikė partijos Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) deputatai. Jų nuomone, tai leis sumažinti maisto produktų kainas beveik dešimt procentų.

25
Tegai:
kainų augimas, pridėtinės vertės mokestis (PVM), Lietuva
Dar šia tema
Dėl sausų orų Lietuvoje didės bulvių kainos
Lietuvos bankas: šalyje gali šoktelėti maisto produktų ir šildymo kainos
Gerovės prognozė: algos augs greičiau nei kainos
Ekonomistai skelbia, kad kalbos apie litą kenkia šalies įvaizdžiui