Kariai savanoriai treniruojasi vykdyti užduotis keturračiais ir motociklais, nuotrauka iš įvykio vietos

Kariai savanoriai treniruojasi vykdyti užduotis keturračiais ir motociklais

21
(atnaujinta 16:10 2018.09.26)
Transporto priemonės šiais metais yra nuomojamos iš privačių įmonių, ateityje ketinama projektą plėtoti, transporto priemones įsigyjant

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Teritorinei valstybės gynybai rengiamų Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių mobilumui pagerinti šiuo metu plėtojamas motorizacijos projektas — kariai savanoriai treniruojasi vykdyti taktines užduotis naudodami keturračius, motociklus ir padidinto pravažumo lengvuosius automobilius, rašo Kariuomenės spaudos tarnyba.

Motorizacijos projektas nuo šių metų pradžios yra įgyvendinamas visose šešiose KASP rinktinėse.

Тактические тренировки добровольцев по езде на квадроциклах и мотоциклах
Kariai savanoriai treniruojasi vykdyti taktines užduotis naudodami keturračius, motociklus ir padidinto pravažumo lengvuosius automobilius

Šiuo projektu siekiama pagerinti mažo padalinio sudėtyje veikiančių KASP karių užduočių atlikimo kokybę, veiksmų autonomiškumą ir greitį, efektyviau išnaudoti turimą ginkluotę ir įrangą, taip pat padidinti veiksmų netikėtumo, slaptumo ir kūrybiškumo faktorius.

KASP vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas teigia, kad motorizacijos projekto esmė nėra naujai sugalvotas dalykas, motorinės transporto priemonės buvo naudojamos per konfliktus Afganistane, Irake, Bosnijoje-Hercegovinoje.

"Motorizacijos logika ir ištakos paaiškinamos labai paprastai: jei nori efektyviai kovoti būdamas užnugaryje — ieškok paprastų priemonių. Taip pat, — teigia KASP vadas, — jei pažvelgtume į teoriją apie pagrindines mūšio funkcijas, joje rastume šešis pagrindinius punktus: vadovavimas ir valdymas; žvalgyba; parama ugnimi; aprūpinimas; apsauga; manevras ir judėjimas. Būtent pastarasis dėmuo yra visiškai užtikrinamas motorizacijos projekto dėka".

Krašto apsaugos savanorių pajėgų padaliniai yra ruošiami vykdyti operacijas laikinai priešo užimtoje teritorijoje, t.y. veikti priešo užnugaryje: kovoti su atskirais jo padaliniais, neleisti jiems vykdyti rutininių procedūrų — trikdyti logistiką, mažinti motyvaciją, priverti priešą daugiau karių skirti apsaugai, budėjimams ir taip pamažu sekinti priešiškas pajėgas.

Nuo liepos mėnesio padidėjo karių atlyginimai >>

Kovojant tokiomis sąlygomis, greitai atsitraukti iš įvykdytos užduoties vietos kariams savanoriams yra gyvybiškai svarbu, todėl padidinto pravažumo nedidelė transporto priemonė tampa nepamainoma išeitimi.

Tokio tipo transporto priemonės taip pat suteikia papildomas galimybes gabenti aprūpinimą, kurį būtų per sunku gabentis pėsčiomis: papildomus šaudmenis, įrangą ir ginkluotę, taip pat greitai iš mūšio vietos evakuoti sužeistąjį.

21
Tegai:
kariai savanoriai, keturračiai, motociklas
Dar šia tema
Tarptautinėse pratybose Vokietijoje susimušė du kariai savanoriai iš Lietuvos
NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse
Lietuvos kariai savanoriai dalyvauja pratybose Vokietijoje
Savanorių pajėgų kariai išvyko į pratybas JAV