Popiežiaus vizitas Lietuvoje, archyvinė nuotrauka.

Skvernelis: kritikavę popiežiui sutikti pasirinktą mergaitę niekšai

103
(atnaujinta 14:08 2018.09.27)
Premjeras pakomentavo socialiniuose tinkluose kilusias diskusijas apie tai, ar buvo būtina Katalikų Bažnyčios vadovui sutikti pasirinkti tamsaus gymio mergaitę

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik.  Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis pasipiktino tais, kas kritikavo tamsaus gymio mergaitę, pasirinktą sutikti Popiežių Pranciškų oro uoste, ir pavadino juos niekšais. Vyriausybės vadovas tai pasakė Žiniu radijo eteryje.

"Kai tokie pareiškimai skamba vaiko adresu, tai yra apgailėtina", — sakė ministras pirmininkas.

Praėjusį savaitgalį popiežius lankėsi Lietuvoje. Pontifikas atvyko į Vilnių šeštadienį, kur oficialioje pasitikimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Be to, pasitikti popiežių Pranciškų atvyko Garbės sargyba, Lietuvos kariuomenės orkestras, atlikęs Šventojo Sosto ir Respublikos himnus, ir apie du šimtai katalikų mokyklų moksleivių, tėvų ir mokytojų.

"Jei ji (mergaitė — Sputnik ) girdi, aš norėčiau palinkėti, kad ji nekreiptų dėmesio į šiuos niekingus žmones, niekšus, nes kitaip aš negaliu jų pavadinti, džiaugtųsi mokykla, klasiokais, draugais, ir kad jai visam gyvenimui išliktų įspūdis, kaip ji susitiko su popiežiumi ir atstovavo Lietuvai", — palinkėjo Skvernelis ir pridūrė, kad tokie žmonės yra mažiausiai verti lietuvio vardo.

Socialinių tinklų vartotojai surengė diskusiją, ar derėjo pasirinkti tamsaus gymio mergaitę popiežiui sutikti. Garsios dainos "Laisvė" atlikėja, dainininkė Eurika Masytė Facebook paskyroje parašė, kad  būtų buvę geriau, jei popiežių pasitiktų ateivis, aprengtas Lietuvos tautiniais rūbais. Tačiau įrašas vėliau buvo ištrintas.

Susitikimo su popiežiumi organizatoriai teigė, jog pasirinko mergaitę dėl to, kad ji gerai kalba itališkai.

103
Tegai:
socialinis tinklas, vizitas, Popiežius Pranciškus, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Popiežius Pranciškus ragina Lietuvą "tapti tiltu tarp Vakarų ir Rytų Europos"
Į popiežiaus mišias Kaune susirinko daugiau nei 100 tūkst. tikinčiųjų
Ką pasakė popiežius?