Pėsčiųjų perėja, archyvinė nuotrauka.

Populiarėja netradicinis Kauno sprendimas pėsčiųjų perėjose

59
(atnaujinta 21:28 2018.09.27)
Rombo formos ženklai važiuojamojoje kelio dalyje įrengiami iki perėjos likus 30 ir 15 metrų, naujas ženklinimas atkreipia ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų dėmesį

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Kai kuriose Kauno gatvėse atsirado naujovė – rombo formos įspėjamieji ženklai prieš pėsčiųjų perėjas, praneša Kauno savivaldybė.

Šis netradicinis sprendimas jau pritaikytas dalyje pagrindinių miesto gatvių, o ilgainiui planuojama jį taikyti visame mieste.

Rombo formos ženklai važiuojamojoje kelio dalyje įrengiami iki perėjos likus 30 ir 15 metrų. Naujas ženklinimas atkreipia ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų dėmesį.

"Atkarpa prieš perėją, paženklinta rombo simboliais, atitinka automobilio stabdymo kelią įskaitant vairuotojo reakcijos laiką, reikalingą sustoti pėsčiajam įžengus į perėją. Dėl šios priežasties mums labai svarbu, kad žmonės aiškiai suprastų šio ženklinimo prasmę", – apie naujovę pasakojo Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vadovas Paulius Keras.

Pasak  Kero, buvo pasirinktas aiškiai išsiskiriantis simbolis, kuris nėra reglamentuotas kelių eismo taisyklėse. Horizontalaus ženklinimo elementai, kurie nėra numatyti kelių eismo taisyklėse, bet skirti atkreipti pėsčiųjų ar vairuotojų dėmesį, būdavo naudojami ir anksčiau, pavyzdžiui, akcijos "Apsaugok mane" metu.

"Jei naujovė pasiteisins, galėsime siūlyti šį ar kitą simbolį žymintį automobilio stabdymo kelią iki perėjos įtvirtinti ir kelių eismo taisyklėse", – pabrėžė  Keras.

Kol kas specialiu simboliu paženklintos A. Juozapavičiaus, Savanorių prospekto, Jonavos, Užnemunės, K. Donelaičio ir visų senamiesčio gatvių pėsčiųjų perėjų prieigos. Šį sprendimą ilgainiui ketinama įgyvendinti visame mieste.

59
Tegai:
pėsčiųjų perėjos, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (230)
Dar šia tema
Kauno Nemuno saloje ateinantį pavasarį pražys naujas sakurų parkas
Į popiežiaus mišias Kaune susirinko daugiau nei 100 tūkst. tikinčiųjų
Senasis Kauno stadionas kitą savaitę bus nugriautas