Memorialas Holokausto aukoms, archyvinė nuotrauka.

Linkevičius ragino kovoti su antisemitizmu

32
(atnaujinta 18:13 2018.09.27)
Linas Linkevičius paragino visas valstybes kovoti su antisemitizmu, kad Holokausto siaubas niekada daugiau nebūtų patirtas

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Rugsėjo 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dalyvaujantis Jungtinių Tautų  Generalinėje Asamblėjoje, prisijungė prie globalios kampanijos, siekiančios kovoti su antisemitizmu ("Global Campaign to stop antisemitism"), praneša Užsienio reikalų ministerija.

"Nepaisant Lietuvos kultūros, žmonių nuoširdumo ir paveldo, beveik visi Lietuvos žydai patyrė Holokausto žiaurumą, tai niekada neturi pasikartoti", — sakė Linkevičius kampanijai skirtoje žinutėje.

Jis paragino visas valstybes kovoti su antisemitizmu, kad Holokausto siaubas niekada daugiau nebūtų patirtas.

Šią žinią ministras pakartojo ir tradiciniame, kasmet Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke vykstančiame susitikime su svarbiausių JAV žydų organizacijų ir institucijų atstovais.

Ministras  taip pat pasidalino įspūdžiais iš neseniai Lietuvoje vykusių istorinių Izraelio Ministro Pirmininko Benjamino Netanjahu ir Popiežiaus Pranciškaus  vizitų, aptarė dvišalių Lietuvos ir Izraelio santykių dinamiką bei Lietuvos žydų paveldo išsaugojimo aktualijas.

Šiemet sukako 75-eri metai, kaip buvo likviduotas Didysis Vilniaus getas, kuriame per prievartą buvo apgyvendinta apie 50 000 žydų.

Sostinės Rūdninkų skvere iš atminties akmenėlių išdėliota Dovydo žvaigždė, primenanti apie didžiulę netektį.

Didžioji Vilniaus geto kalinių dalis buvo brutaliai nužudyta Panerių miške.

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
32
Tegai:
antisemitizmas, Holokaustas, Linas Linkevičius
Dar šia tema
Grybauskaitė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo žydų gelbėtojus
Katastrofos atmintis: Vilniaus geto likvidavimo 75-osios metinės
Panerių memorialas: Lietuvoje pagerbtos žydų genocido aukos
Vingio parke ant vyro užkrito medis

Vakarinio bėgimo metu Vilniuje ant vyro užkrito medis

(atnaujinta 08:18 2021.01.27)
Šiuo metu duomenų apie nukentėjusio sveikatos būklę nėra, tačiau liudininkai pažymi, kad jis buvo gyvas, kai buvo perduodamas gydytojams

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniuje, Vingio parke, ant vyro, kuris išėjo pabėgioti, užkrito medis, apie tai Facebook pranešė liudininkas.

Šiuo metu duomenų apie vyro sveikatos būklę nėra, tačiau teigiama, kad jis gyvas. Įvykio liudininko padarytose nuotraukose matosi, kaip vyrui bandoma suteikti pagalbą. Taip pat vienoje iš nuotraukų galima pastebėti, kad nukentėjęs kraujuoja.

Дерево упавшее на мужчину в парке Вингис
Ant vyro užkritęs medis Vingio parke

Anot liudininko, vyras vakare bėgiojo, kai ant jo užkrito pušis.

Informaciją apie įvykį patvirtino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

"Situacija sudėtingėja, daugėja pranešimų apie nelaimes, virstantys medžiai ne tik niokoja turtą, bet jau sužeidė ir žmogų Vingio parke", — parašė jis Facebook.

Meras pažymėjo, kad trečiadienį visą dieną snigs, savivaldybės tarnybos nespės valyti gatvių, todėl mieste susiklostys sunki padėtis kelyje, ir medžiai kels didelį pavojų.

"Mieli bėgikai, šeimos su vaikais — Vingio parke šiuo metu vaikščioti pavojinga. Kaip ir kituose parkuose — nerizikuokime, palaukime, kol nuo šakų nutirps sunkus sniegas", — paragino meras.

Šimašius taip pat pažymėjo, kad jis jau paprašė miesto tarnybų nupurtyti sniegą nuo jaunų medžių, krūmų, pušų, esančių prie namų. Jis paragino tai padaryti ir miesto gyventojus, tačiau paprašė aplenkti didelius medžius.

Anksčiau skubios pagalbos tarnyba 112 taip pat pranešė apie daugybę pranešimų apie nuvirtusius medžius. Ypač pasižymėjo Varėnos rajonas, kur nuo kelio per Dubaklonio mišką teko pašalinti net 20 medžių.

Lietuvoje jau antrą dieną smarkiai sninga. Išvakarėse apie 20 tūkstančių namų liko be elektros, nes sniegas nutraukė laidus.

Tegai:
orai, snigimas, Vingio parkas, Vilnius
Vilniaus universitetinė ligoninė Santaros klinikos

STT aptiko spragų kompensacijų medikams darbą COVID-19 sąlygomis suteikime

(atnaujinta 00:21 2021.01.27)
Dėl skaidraus teisinio procedūrų reglamentavimo trūkumo ir aiškių kriterijų nustatymo didėja korupcijos rizika, pažymi STT specialistai

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad kompensavimo medikams dėl mirties, sveikatos sutrikdymo ar nedarbingumo atsiradimo ypatingos aplinkos sąlygomis (tokiomis kaip COVID-19) procesui trūksta skaidraus teisinio procedūrų reglamentavimo ir aiškių kriterijų nustatymo, praneša STT spaudos tarnyba.

Tokias išvadas teikia STT korupcijos prevencijos specialistai, antikorupciniu požiūriu įvertinę Kompensacijų ir draudimo išmokų mokėjimo darbuotojams, teikiantiems sveikatos priežiūros paslaugas pacientams, sergantiems ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, ar vykdantiems arba dalyvaujantiems vykdant epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose tvarkos aprašą.

STT specialistai nustatė keletą kritinių antikorupcinių pastabų ir pasiūlymų. Vienas jų — turėtų būti patvirtinta tvarka, pagal kurią Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) turi nustatyti, ar darbuotojo mirtis, sveikatos ir darbingumo netekimas yra susiję su jo darbu teikiant sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojinga užkrečiamąja liga sergantiems pacientams ar darbu ypač pavojingos užkrečiamosios ligos židinyje. Kadangi šiuo metu tokios tvarkos nėra, tai didina korupcijos riziką, nes sudaro sąlygas kiekvienam atvejui kurti ir taikyti skirtingas elgesio taisykles.

Kita kritinė antikorupcinė pastaba susijusi su tuo, kad nėra teisės akto, kuriame būtų apibrėžti komisijos, kuri priima sprendimą dėl kompensacijos ir draudimo išmokos mokėjimo, sudarymo principai ir patvirtintas jos darbo reglamentas. Siūloma pašalinti minėtą spragą ir sukurti aiškų teisinį reglamentavimą dėl komisijos veiklos ir įgaliojimų.

Be to, apraše nustatyta, jog kompensacijas ir draudimo išmokas privaloma išmokėti per vienerius metus nuo sprendimo jas išmokėti priėmimo dienos. STT nuomone, toks ilgas terminas gali paskatinti ieškoti "procedūrų pagreitinimo" būdų ar dirbtinai kurti tokių būdų paieškos poreikį.

Tarp kitų pastabų paminėta tai, kad gali būti atsisakoma mokėti kompensacijas ir draudimo išmokas, jeigu darbuotojas be darbdavio žinios dirbo sau bet kokiu pagrindu, pavyzdžiui, įsigijęs individualios veiklos pažymą ar be jos, ar net jeigu dirbo savo buityje. Diskutuotina, ar pagrįstai bet koks darbas be darbdavio žinios laikomas priežastimi nemokėti kompensacijų ir draudimo išmokų. Siekiant teisinio reglamentavimo aiškumo, STT siūlo aiškiai ir nedviprasmiškai nustatyti, koks konkrečiai savarankiškas darbas lemia kompensacijų ir draudimo išmokų nemokėjimą bei šio darbo privalomą ryšį su darbuotojo mirtimi, sveikatos ir darbingumo netekimu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir SAM per du mėnesius turi informuoti kaip buvo ar numatoma atsižvelgti į STT pateiktus pasiūlymus.

Tegai:
COVID-19, medikai, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per šešerius metus lietuvių korupcijos patirtis sumažėjo tris kartus
Nepakanka kontrolės: STT įvertino skiepijimo nuo COVID-19 procesą
STT praneša apie galimą vakcinos nuo COVID-19 juodosios rinkos formavimąsi