Memorialas Holokausto aukoms, archyvinė nuotrauka.

Linkevičius ragino kovoti su antisemitizmu

22
(atnaujinta 18:13 2018.09.27)
Linas Linkevičius paragino visas valstybes kovoti su antisemitizmu, kad Holokausto siaubas niekada daugiau nebūtų patirtas

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Rugsėjo 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dalyvaujantis Jungtinių Tautų  Generalinėje Asamblėjoje, prisijungė prie globalios kampanijos, siekiančios kovoti su antisemitizmu ("Global Campaign to stop antisemitism"), praneša Užsienio reikalų ministerija.

"Nepaisant Lietuvos kultūros, žmonių nuoširdumo ir paveldo, beveik visi Lietuvos žydai patyrė Holokausto žiaurumą, tai niekada neturi pasikartoti", — sakė Linkevičius kampanijai skirtoje žinutėje.

Jis paragino visas valstybes kovoti su antisemitizmu, kad Holokausto siaubas niekada daugiau nebūtų patirtas.

Šią žinią ministras pakartojo ir tradiciniame, kasmet Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke vykstančiame susitikime su svarbiausių JAV žydų organizacijų ir institucijų atstovais.

Ministras  taip pat pasidalino įspūdžiais iš neseniai Lietuvoje vykusių istorinių Izraelio Ministro Pirmininko Benjamino Netanjahu ir Popiežiaus Pranciškaus  vizitų, aptarė dvišalių Lietuvos ir Izraelio santykių dinamiką bei Lietuvos žydų paveldo išsaugojimo aktualijas.

Šiemet sukako 75-eri metai, kaip buvo likviduotas Didysis Vilniaus getas, kuriame per prievartą buvo apgyvendinta apie 50 000 žydų.

Sostinės Rūdninkų skvere iš atminties akmenėlių išdėliota Dovydo žvaigždė, primenanti apie didžiulę netektį.

Didžioji Vilniaus geto kalinių dalis buvo brutaliai nužudyta Panerių miške.

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik /
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
22
Tegai:
antisemitizmas, Holokaustas, Linas Linkevičius
Dar šia tema
Grybauskaitė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo žydų gelbėtojus
Katastrofos atmintis: Vilniaus geto likvidavimo 75-osios metinės
Panerių memorialas: Lietuvoje pagerbtos žydų genocido aukos