Elektra, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuvos valdžia turėtų rūpintis elektros tiekimo patikimumu

28
(atnaujinta 18:18 2018.09.27)
Tas faktas, kad po audros tūkstančiai lietuvių liko be šviesos, rodo, kad valstybė tikriausiai skiria lėšas energijos tiekimo sistemos objektams palaikyti pagal likutinį principą, mano žurnalo "Geoenergetika.ru" vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) pranešė, kad trečiadienio vakarą be elektros energijos liko apie 60 tūkst. vartotojų. Gedimą sukėlė stiprus vėjas ir lietus.

Ugniagesiams daugiau nei 100 kartų teko vykti į iškvietimus dėl virtusių medžių ar lūžusių šakų. Be to, dėl audros laivai negalėjo įplaukti į Klaipėdos uostą.

Interviu Sputnik Lietuva žurnalo "Geoenergetika.ru" vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius pažymėjo, jog tai reiškia, kad respublikos valdžia nepaskirsto lėšų elektros perdavimo linijų patikimumui palaikyti ir šiam klausimui skiria nepakankamai dėmesio.

"Kas vyksta Lietuvoje, byloja, kad, matyt, pastaraisiais metais elektros linijų ir atitinkamų pastočių priežiūros finansavimas buvo atliktas pagal likutinį principą. Technika yra technika, ir, žinoma, ji kartais sugenda. Reikia nuolat atnaujinti linijas, reikia žiūrėti į polių, laidų ir t.t. būklę ir reikia reikalauti pinigų", — sakė ekspertas.

28
Tegai:
liko be elektros, audra, elektra
Dar šia tema
Pritarta techniniam Baltijos šalių sinchronizacijos scenarijui
Kuršių nerijoje baigti prisijungimo prie Rusijos energetikos sistemos darbai
Elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje nenustoja augti