Teisingumo deivė Temidė, archyvinė nuotrauka.

Bus įtvirtintos baudžiamosios atsakomybės teroristinius nusikaltimus nuostatos

21
(atnaujinta 22:50 2018.09.28)
Teikiamomis Baudžiamojo kodekso pataisomis taip pat siūloma už vagystes, plėšimą ir turto prievartavimo nusikaltimus numatyti juridinio asmens baudžiamąją atsakomybę, o grasinimą padaryti teroristinį nusikaltimą siūloma perkelti į teroristinio nusikaltimo kategoriją

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius Seimui pristatė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis numatoma į kodeksą perkelti 2017 metų kovo 15 dienos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl kovos su terorizmu nuostatas, susijusias su baudžiamąja atsakomybe už teroristinius ir su teroristine veikla susijusius nusikaltimus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pasak ministro, siūloma Baudžiamąjį kodeksą papildyti nuostatomis, kuriomis baudžiamojon atsakomybėn būtų traukiami asmenys, teroristiniais tikslais paveikę daugelį informacinių sistemų, padarydami didelės žalos arba paveikę didelę reikšmę valstybės valdymui, ūkiui ar finansų sistemai turinčią informacinę sistemą ar jos elektroninius duomenis.

"Toks nusikaltimas jau dabar yra kriminalizuotas Baudžiamajame kodekse, tačiau jo padarymas teroristiniais tikslais būtų pripažįstamas teroristiniu nusikaltimu", – sakė Elvinas Jankevičius.

Teikiamomis Baudžiamojo kodekso pataisomis taip pat siūloma už vagystes, plėšimą ir turto prievartavimo nusikaltimus numatyti juridinio asmens baudžiamąją atsakomybę, o grasinimą padaryti teroristinį nusikaltimą siūloma perkelti į teroristinio nusikaltimo kategoriją.

Lydimuoju Visuomenės informavimo įstatymo pataisų projektu  siekiama perkelti  nustatyti kovos su internetiniu turiniu, kuriuo viešai skatinami ar kurstomi teroristiniai nusikaltimai, priemones.

Pasak teisingumo ministro, policijai, sužinojus apie teroristinius nusikaltimus skatinančią arba kurstančią informaciją, siūloma suteikti teisę duoti privalomus nurodymus serverio valdytojams, turėtojams, kai informacija yra saugoma Lietuvoje ir tinklo paslaugų tiekėjams, kitaip sakant, operatoriams, kai informacija yra saugoma ne Lietuvoje, panaikinti galimybę tokią informaciją pasiekti iki 72 valandų be teismo sprendimo. O siekiant pašalinti apskritai šią informaciją, reiktų kreiptis į apygardos administracinį teismą leidimo. Numatoma, kad privalomus nurodymus tiek operatoriai, tiek serverių turėtojai privalėtų atlikti per dvi valandas.

Globalinis terorizmo indeksas — 2016
© Sputnik /
Globalinis terorizmo indeksas — 2016
21
Tegai:
teroristinis išpuolis, terorizmo finansavimas, baudžiamoji atsakomybė
Dar šia tema
Latvis papasakojo apie susitikimą su rugsėjo 11-osios atakos vykdytojais
Rusija teigia, kad paskutiniai teroristų išpuoliai buvo koordinuojami per "Telegram"