Teisingumo deivė Temidė, archyvinė nuotrauka.

Bus įtvirtintos baudžiamosios atsakomybės teroristinius nusikaltimus nuostatos

27
(atnaujinta 22:50 2018.09.28)
Teikiamomis Baudžiamojo kodekso pataisomis taip pat siūloma už vagystes, plėšimą ir turto prievartavimo nusikaltimus numatyti juridinio asmens baudžiamąją atsakomybę, o grasinimą padaryti teroristinį nusikaltimą siūloma perkelti į teroristinio nusikaltimo kategoriją

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius Seimui pristatė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis numatoma į kodeksą perkelti 2017 metų kovo 15 dienos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl kovos su terorizmu nuostatas, susijusias su baudžiamąja atsakomybe už teroristinius ir su teroristine veikla susijusius nusikaltimus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pasak ministro, siūloma Baudžiamąjį kodeksą papildyti nuostatomis, kuriomis baudžiamojon atsakomybėn būtų traukiami asmenys, teroristiniais tikslais paveikę daugelį informacinių sistemų, padarydami didelės žalos arba paveikę didelę reikšmę valstybės valdymui, ūkiui ar finansų sistemai turinčią informacinę sistemą ar jos elektroninius duomenis.

"Toks nusikaltimas jau dabar yra kriminalizuotas Baudžiamajame kodekse, tačiau jo padarymas teroristiniais tikslais būtų pripažįstamas teroristiniu nusikaltimu", – sakė Elvinas Jankevičius.

Teikiamomis Baudžiamojo kodekso pataisomis taip pat siūloma už vagystes, plėšimą ir turto prievartavimo nusikaltimus numatyti juridinio asmens baudžiamąją atsakomybę, o grasinimą padaryti teroristinį nusikaltimą siūloma perkelti į teroristinio nusikaltimo kategoriją.

Lydimuoju Visuomenės informavimo įstatymo pataisų projektu  siekiama perkelti  nustatyti kovos su internetiniu turiniu, kuriuo viešai skatinami ar kurstomi teroristiniai nusikaltimai, priemones.

Pasak teisingumo ministro, policijai, sužinojus apie teroristinius nusikaltimus skatinančią arba kurstančią informaciją, siūloma suteikti teisę duoti privalomus nurodymus serverio valdytojams, turėtojams, kai informacija yra saugoma Lietuvoje ir tinklo paslaugų tiekėjams, kitaip sakant, operatoriams, kai informacija yra saugoma ne Lietuvoje, panaikinti galimybę tokią informaciją pasiekti iki 72 valandų be teismo sprendimo. O siekiant pašalinti apskritai šią informaciją, reiktų kreiptis į apygardos administracinį teismą leidimo. Numatoma, kad privalomus nurodymus tiek operatoriai, tiek serverių turėtojai privalėtų atlikti per dvi valandas.

Globalinis terorizmo indeksas — 2016
© Sputnik /
Globalinis terorizmo indeksas — 2016
27
Tegai:
teroristinis išpuolis, terorizmo finansavimas, baudžiamoji atsakomybė
Dar šia tema
Latvis papasakojo apie susitikimą su rugsėjo 11-osios atakos vykdytojais
Rusija teigia, kad paskutiniai teroristų išpuoliai buvo koordinuojami per "Telegram"
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas