Vėjas, archyvinė nuotrauka

Stiprėjantis vėjas trečiadienio naktį atneš dar vieną audrą

28
(atnaujinta 15:12 2018.10.02)
Sinoptikė teigia, kad ateinančią naktį šalį užplūs rudeniški orai, kurie atneš dar vieną audrą

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Antradienį bus debesuota su pragiedruliais, daug kur palis, o trečiadienį orai jau primins gūdų rudenį – atkeliaus smarkesnis lietus ir gūsingesnis vėjas, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė.

Antradienį į šalį plūsta drėgnesni orai, dieną bus debesuota su pragiedruliais, daug kur palis, gausiau palis vakariniuose šalies rajonuose. Pūs pietvakarių vėjas, pirmoje dienos pusėje jis bus gana silpnas, o popiet gūsiai vakariniame šalies pakraštyje pradės stiprėti. Vakarop čia gūsiai pasieks 15–18 metrų per sekundę.

Šilumos sulauksime kiek mažiau nei vakar, aukščiausia temperatūra – 11–14 laipsnių šilumos. Šilčiausia bus rytiniuose, šiaurės rytiniuose šalies rajonuose.

Trečiadienio orai jau primins gūdų rudenį – atkeliaus smarkesnis lietus ir gūsingesnis vėjas. Naktį vietomis vėjo gūsiai pasieks 15–20 metrų per sekundę greitį, pajūryje – 23 metrus per sekundę. Temperatūra svyruos nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.

Antroje dienos pusėje iš vakarų, šiaurės vakarų atkeliausiančio vėjo gūsiai dar labiau sustiprės, pajūryje įsišėls smarki audra, kai vėjas pasieks 25–27 metrų per sekundę greitį. Dieną temperatūra pakils iki 9–12 laipsnių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja, pučiant stipriam vėjui, nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėl to privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms. Taip pat nestovėkite po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatykite automobilių po medžiais.

Pavojingi meteorologiniai reiškiniai >>

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą mobiliųjų telefonų savininkams išsiųstas pranešimą dėl stipraus vėjo. Jame rašoma: "Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad naktį iš spalio 2 į 3 dieną vėjo gūsiai vakariniuose rajonuose sieks iki 25 m/s. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus".

Ketvirtadienį numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, trumpai palis tik kai kur. Orai dar bus vėsūs, pūs gūsingas vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Nakties metu temperatūra sieks 4–9 laipsnius šilumos.

Penktadienį temperatūra jau stiebsis aukščiau, tačiau dar daug kur nuvilnis trumpi lietūs. Visgi, vėjas taip lengvai nenurims ir pūs iš pietvakarių, kurio gūsiai sieks 12–18 m/s. Naktį vyraus 2–7, pajūryje 10 laipsnių šiluma.

Savaitgalį oras sušils dar labiau, vėjas rims, o lietaus debesys trauksis. Panašu, kad sulauksime "bobų vasaros". 

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
28
Tegai:
ruduo, orai
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuvos valdžia turėtų rūpintis elektros tiekimo patikimumu
Trečiadienį vakare dėl stipraus vėjo be elektros liko apie 60 tūkst. vartotojų