BOXER, archyvinė nuotrauka

Panevėžyje išbandomos dvi pernai Lietuvą pasiekusios kovos mašinos "Boxer"

99
(atnaujinta 17:52 2018.10.02)
Modernizuojant kariuomenę buvo įsigytos 88 kovinės pėstininkų mašinos

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Panevėžio autodrome išbandomos dvi pernai gruodį Lietuvą pasiekusios mokomosios pėstininkų kovos mašinos "Boxer", lietuviškai vadinamos "Vilkais". 

Kariai LRT reportaže sakė, kad įgūdžiai suvaldyti 35 tonas sveriančią modernią techniką pravers ir pratybose, ir prireikus ją perdislokuoti.

Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai-vairuotojai mokosi, kaip ekstremaliomis sąlygomis įveikti kliūtis, esant slidžiai dangai stabdyti 35 tonas sveriančias mašinas. Jose sumontuota papildoma įranga, palengvinanti instruktorių darbą rengiant vairuotojus, bet nėra ginkluotės ir dalies kitų sistemų, kuriomis aprūpintos kovinės pėstininkų mašinos.

Į autodromą kariai atvažiavo, jau  gerai susipažinę su kovos mašinos technine dalimi, anksčiau dalyvavę mokymuose Vokietijoje ir Juozo Lukšos mokymo centre. Tačiau susidūrę su kliūtimis neslėpė jaudulio ir kovos mašiną vadino lėktuvu ant ratų.

Modernizuojant kariuomenę kitąmet bus atgabentos ir pirmosios, specialiai Lietuvai pagamintos kovinės mašinos. Jos, kaip žadama, bus galingesnės, nei naudojamos Vokietijoje ir Nyderlanduose.

Pirmasis pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairuotojų rengimo kursas prasidėjo balandžio mėnesį Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre.

Pirmosios dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos "Vilkas" Lietuvos kariuomenei buvo pristatytos 2017 gruodį.

Lietuva palaiko JAV poziciją dėl NATO karinių išlaidų didinimo >>

2016 metų rugpjūčio 22 dieną Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta sutartis dėl PKM "Vilkas" pirkimo Lietuvos kariuomenei. Už 385,6 mln. eurų bus įsigytos 88 PKM, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus. Pirmosios kovinės PKM į Lietuvą bus atgabentos 2019 metų pradžioje.

Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Pėstininkų kovinė mašina Boxer
© Sputnik /
Pėstininkų kovinė mašina "Boxer"
99
Tegai:
mokomosios pėstininkų kovos mašinos, kariuomenė, "Boxer"
Dar šia tema
Lietuviški "Vilkai": Karoblis pristatė pėstininkų kovos mašinas "Boxer"
Lietuva atiduoda "Geležinio Vilko" brigadą Vokietijos kariuomenei
Vokietijoje testuojamos Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos