Londono metro

Seime aptariama galimybė statyti metro Vilniuje

57
(atnaujinta 09:50 2018.10.03)
Tačiau, pasak ekspertų, metro yra pelningas mieste, kuriame gyvena daugiau kaip milijonas žmonių, o Lietuvos sostinėje tik apie 600 tūkstančių

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Vilniuje gali atsirasti metropolitenas, praneša "Parlamentskaja gazeta".

Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje buvo patvirtintas metro statybos projektas.

Ši idėja buvo svarstoma dešimt metų. Tačiau pokalbiai buvo vykdomi visuomenės lygmenyje, o Seime šis klausimas nebuvo iškeliamas dėl projekto ekonominio netikslingumo, nes Vilnius yra nedidelis miestas, kuriame gyvena 600 tūkstančių žmonių, be to, stovi jis ant kalvų.

Pasak Seimo komiteto pirmininko Rimanto Sinkevičiaus, metro statyba gali pritraukti į respubliką privačių investuotojų. Tačiau jis taip pat pažymėjo, kad pirmiausia reikia apskaičiuoti, ar projektas bus pelningas. Pasak ekspertų, metro yra pelningas tiems miestams, kur gyventojų skaičius yra ne mažesnis kaip milijonas.

"Nežinau, kas pasikeitė skaičiavimuose, tačiau investuotojai neinvestuos į neatlygintiną dalyką. Mes tik sukuriame galimybes kapitalo investicijoms", — pareiškė deputatas.

Vilniaus visuomeninį transportą sudaro autobusai ir troleibusai. Anksčiau sostinėje buvo siūloma naudoti ir tramvajus, tačiau ši idėja buvo atmesta dėl nepelningumo.

Šiuo metu Vilniaus autobusų parke yra 345 autobusai, kurie aptarnauja daugiau nei 200 tūkstančių keleivių. Ateityje parką planuojama papildyti penkiais elektriniais autobusais, 70 trijų ašių hibridiniais autobusais, 50 dviašių autobusų su dujų įranga ir dešimt dyzelinių autobusų.

57
Tegai:
metro, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Vilniaus savivaldybė siekia sumažinti skolas, todėl ragina tapti vilniečiu
Vilniaus darželiuose ir sveikatos priežiūros įstaigose įjungiamas šildymas