Ukrainos ir Lenkijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: migrantai Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims

146
(atnaujinta 18:28 2018.10.03)
Šalies, kurioje vyksta pilietinis karas, gyventojų atvykimas į Europos šalis nesaugesnis nei pabėgėlių iš kitų "karštųjų" vietų

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Ukrainiečiai lyderiauja Estijoje pagal leidimo laikinai gyventi šalyje išdavimą — šiais metais jie gavo tris kartus daugiau dokumentų nei imigrantai iš visų kitų šalių. Tarp tų, kurie gavo trumpalaikį leidimą dirbti Estijos Respublikoje, taip pat dominuoja atvykėliai iš Ukrainos, praneša RIA Novosti.

Interviu Sputnik Lietuva Šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonnikovas sakė, kad daugelis Ukrainos gyventojų, atvykstančių į ES šalis, praktiškai nesiskiria nuo buvusių kariuomenės narių iš kitų šalių.

"Deja, Ukrainoje vyksta pilietinis karas. Žmonės yra pripratę prie tokio gyvenimo būdo, tokio elgesio. Daugelis taip elgdamiesi atėjo į sąmoningą suaugusiųjų pasaulį. Būtent tokias tradicijas jie perkelia į tas šalis, į kurias atvyksta. Nusikaltimai Ukrainos teritorijoje praktiškai neregistruojami. Tikriausiai tokie žmonės kišenėse neatsiveža ginklų, tačiau tradicijas dirbti su ginklais tokie žmonės pasiima su savimi. Šiuo atžvilgiu ukrainiečių srautas, atvykstantis į Baltijos valstybes, Lenkiją, Čekiją, Vokietiją, su savimi atsigabena bendravimo įgūdžius. Tai nelabai skiriasi nuo buvusių kariuomenės narių, teroristų, karo zonų dalyvių atvykimo. Šiuo atžvilgiu Ukrainos piliečiai yra Europos šalių rizikos zona, kaip ir kiti pabėgėliai iš tokių pačių "karštųjų" taškų", — pareiškė ekspertas.

146
Tegai:
ukrainiečiai
Dar šia tema
Žinomas Ukrainos žurnalistas pavadino tautiečius "mulkių tauta"
Ukraina atiduos trečdalį biudžeto valstybės skolai grąžinti
Pokyčiai Kryme padarė įspūdį ukrainiečiams iš užsienio
Mobilus punktas Vilniuje

Vilniuje plečiamos periodinio testavimo nuo koronaviruso grupės

(atnaujinta 16:06 2021.02.27)
Vilniaus miesto savivaldybė ragina įstaigų vadovus motyvuoti savo darbuotojus tirtis profilaktiškai

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerijai praplėtus profilaktinio periodinio testavimo grupes, jau nuo šeštadienio Vilniuje daugiau visuomenės grupių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu, ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami tyrimus mobiliajame punkte, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Iki šiol teisę į profilaktinius periodinius tyrimus turėjo tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Nuo šiol reguliariai testuotis dėl koronaviruso galės: visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai; visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais; vaistinių darbuotojai; muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai; profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai; valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse; audinių ūkių darbuotojai; vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.; institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

Profilaktinio testavimo, atliekant PGR tyrimą tikslas — nustatyti šiuo metu COVID-19 sergantį žmogų, net jeigu jis nejaučia jokių simptomų, taip užkertant kelią protrūkių atsiradimui. PGR testavimas sutinkantiems darbuotojams vykdomas periodiškai. Įstaigų vadovai koordinuoja darbuotojų periodinių profilaktinių tyrimų procesą, kad būtų užtikrintas tinkamas tyrimų periodiškumas.

Serologinis antikūnų testas atliekamas, siekiant sužinoti, ar asmuo persirgo COVID-19 liga. Profilaktiniai tyrimai nėra tikslingi ir nevykdomi asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir nuo teigiamo SARS-Cov-2 PGR / antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų; turi COVID-19 ligos serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų; paskiepyti COVID-19 ligos vakcina pagal pilną skiepijimo schemą mažiau nei 90 dienų laikotarpiu.

Profilaktiniame testavime dalyvaujantys darbuotojai registruojasi per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą telefonu arba elektroniniu būdu pildant elektroninę registracijos formą ir pasirenka registracijos tipą PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms.

Vilniaus miesto savivaldybė ragina įstaigų vadovus motyvuoti savo darbuotojus tirtis profilaktiškai.

Tegai:
koronavirusas, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje per parą nustatyti 626 nauji koronaviruso atvejai
Estijoje transportuojant sugadintos vakcinos nuo COVID-19
Vokietijos laikraštis rašo, kad "Sputnik V" gali būti hitas
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Šalčininkuose nežinomi asmenys pagrobė vyrą

(atnaujinta 15:04 2021.02.27)
Kas yra pagrobtas asmuo ir kokios yra galimos įvykio priežastys, nepranešama. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Šalčininkuose du nenustatyti asmenys pagrobė vyrą, praneša Lietuvos policija.

Kaip nurodyta, penktadienį apie 16:30 pareigūnai gavo pranešimą apie pagrobimą.

Pabrėžiama, kad incidentas įvyko Vytauto gatvėje.

Du asmenys gatve einančiam vyrui uždėjo ant galvos maišą, jėga įstūmė į automobilį ir nuvažiavo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo.

Tegai:
policija, Šalčininkai
Dar šia tema
Paaiškinta, kaip bus kontroliuojamas eismas tarp "žiedinių" savivaldybių
Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių
Lietuvoje dėl stirnos žuvo automobilio vairuotojas