Biuras, archyvinė nuotrauka.

Savivaldybių remiami specialistai mieliau renkasi likti dirbti didmiesčiuose

20
(atnaujinta 08:43 2018.10.08)
Savivaldybių investicija į būsimus specialistus dažnai neatsiperka ir dėl to, kad net grįžę studentai pasirenka dirbti ne valstybės įstaigose, o didesnes algas siūlančiose privačiose įmonėse

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lietuvos savivaldybės jau antrą dešimtmetį remia mažesnių miestelių moksleivius, kurie vyksta mokytis į didmiesčių universitetus, rašo LRT.

Mainais į stipendijas, studentai, baigę mokslus, turi grįžti dirbti į savivaldybę, kuri juos parėmė. Tačiau studentai mieliau renkasi likti dirbti didmiesčiuose ir savivaldybių suteiktą paramą grąžinti.

Savivaldybių investicija į būsimus specialistus dažnai neatsiperka ir dėl to, kad net grįžę studentai pasirenka dirbti ne valstybės įstaigose, o didesnes algas siūlančiose privačiose įmonėse.

Tarp specialistų, kurių regionuose trūksta labiausiai, yra mokytojai. Jaunųjų pedagogų į mokyklas kasmet ateina apie 70, o karjeras baigia dešimt kartų tiek – net 700.

Net 16 savivaldybių į jas sugrįžusiems mokytojams padengia būsto, kelionės į darbą, persikėlimo išlaidas. 40 savivaldybių nurodė, kad jose gyvenančios jaunos mokytojų šeimos gali pasinaudoti pirmojo būsto įsigijimui skirta subsidija. Švietimo ir mokslo ministerija viliasi, kad šios priemonės paskatins jaunus mokytojus didmiesčius iškeisti į miestelius.

Be to, nuo šių metų regionuose skiriama valstybės parama jaunų šeimų būstui subsidijai gauti. Prašymai subsidijai gauti buvo pradėti priiminėti rugsėjo 1 dieną, o pirminė valstybės biudžete numatyta lėšų suma – 2 mln. eurų.

Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija, negalės visiškai laisvai disponuoti įsigytu nekilnojamuoju turtu: jeigu per pirmuosius 10 metų šį būstą norės perleisti kitam asmeniui, subsidiją turės grąžinti į valstybės biudžetą.

Tačiau subsidiją gavusios šeimos, kurios nuo būsto įsigijimo praėjus 5 metams susilauks 3 ar daugiau vaikų, galės perleisti būstą kito asmens nuosavybėn, jei norės įsigyti  didesnį būstą toje pačioje savivaldybėje. Tokiu atveju subsidijos grąžinti jiems nereikės.

20
Tegai:
investicijos, savivaldybė, studentai
Dar šia tema
Lietuvos švietimo reforma — dėmenis sukeitus vietomis, suma nesikeičia
Jaunieji bakalaurai ir magistrantai pradeda naują gyvenimą
Daugumai Lietuvos gyventojų trūksta ekonomikos žinių