Laikraščiai, archyvinė nuotrauka.

Rengiama protesto akcija prieš žiniasklaidos suvaržymus

23
(atnaujinta 09:46 2018.10.08)
Registrų centrui įvedus ribojimus neatlygintinai teikti duomenis, žurnalistai ir opozicijos atstovai juos ragina atšaukti teigdami, kad taip nepagrįstai varžoma žiniasklaidos laisvė

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Liberalaus jaunimo organizacijos rengia protesto akciją prie vyriausybės prieš žiniasklaidos suvaržymus, praneša LRT.

Registrų centrui įvedus ribojimus neatlygintinai teikti duomenis, žurnalistai ir opozicijos atstovai juos ragina atšaukti teigdami, kad taip nepagrįstai varžoma žiniasklaidos laisvė.

Centro atstovų teigimu, ankstesnė praktika, užtikrinusi laisvą priėjimą prie duomenų, neteisėta, nes nėra numatyta įstatymuose.

Premjeras yra sakęs, kad žurnalistams už duomenis Registrų centrui mokėti nereikės, sprendimas turėtų būti priimtas šią savaitę.

Tuo tarpu Vyriausybės pasitarimo metu dėl neaiškių priežasčių buvo atmestas Susisiekimo ministerijos pateiktas projektas, kuriuo buvo siūloma, kad žurnalistai galėtų gauti Registrų centro duomenis neatlygintinai.

Seimo opozicinių frakcijų atstovai kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami pateikti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl informacijos žurnalistams teikimo iš Registrų centro. 

Opozicinių frakcijų atstovai ragino Ministrą Pirmininką neslėpti nuo visuomenės ir žiniasklaidos atstovų pasitarimo eigos ir turinio.

23
Tegai:
žiniasklaida, Registrų centras
Dar šia tema
Aptikta įžūli pasipelnymo iš valstybės schema
STT tiria, ar Registrų centras neteisėtai teikė privačioms įmonėms duomenis
Opozicija ragina neslėpti nuo visuomenės Vyriausybės pasitarimo eigos ir turinio