Metro, archyvinė nuotrauka

Po dešimtmečio Seimas pagaliau leido statyti Lietuvoje metro

110
(atnaujinta 12:37 2018.10.09)
Anot metro projekto autorių, Vilniuje nusprendus tiesti metro, būtų atvertas kelias šimtų milijonų eurų vertės užsienio investicijoms

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Seimas, siekdamas gerinti investicijų aplinką, inovacijų diegimą į viešąjį transportą, vadovaudamasis Europos Komisijos raginimu veiksmingai spręsti transporto keliamų spūsčių ir ekologines problemas bei, naudojant kuo mažiau žalos aplinkai darantį transportą, pagerinti Lietuvos miestuose gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygas, priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą, rašo Seimo spaudos tarnyba.

Už Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą balsavo 62, prieš buvo 6, susilaikė 31 Seimo narys.

Priimtu teisės aktu sudarytos teisinės sąlygos naujos specialios viešojo transporto sistemos – metropoliteno — įgyvendinimui.

Įstatyme nustatytas metropoliteno sistemų planavimas, metropoliteno sistemos projekto įgyvendinimas, Vyriausybės, savivaldybių, kuriose įgyvendinami metropolitenų projektai, investuotojo ir metropolitenų projektų įgyvendinimo bendrovių funkcijos ir tarpusavio santykių bendrieji principai.

Metropolitenų projektai galės būti įgyvendinami pagal pasirinktą jų įgyvendinimo būdą: savivaldybės ar jos kontroliuojamos įmonės vykdomas projektas; valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutarties pagrindu; koncesijos pagrindu.

Ši idėja buvo svarstoma dešimt metų. Tačiau pokalbiai buvo vykdomi visuomenės lygmenyje, o Seime šis klausimas nebuvo iškeliamas dėl projekto ekonominio netikslingumo, nes Vilnius yra nedidelis miestas, kuriame gyvena 600 tūkstančių žmonių, be to, stovi jis ant kalvų.

Vilniaus autobusų parką papildys elektriniai ir hibridiniai autobusai >>

Vilniaus visuomeninį transportą sudaro autobusai ir troleibusai. Anksčiau sostinėje buvo siūloma naudoti ir tramvajus, tačiau ši idėja buvo atmesta dėl nepelningumo.

Šiuo metu Vilniaus autobusų parke yra 345 autobusai, kurie aptarnauja daugiau nei 200 tūkstančių keleivių. Ateityje parką planuojama papildyti penkiais elektriniais autobusais, 70 trijų ašių hibridiniais autobusais, 50 dviašių autobusų su dujų įranga ir dešimt dyzelinių autobusų.

110
Tegai:
Seimas, metro
Dar šia tema
Vilniuje viešasis transportas valstybinių švenčių dienomis bus nemokamas
Nuo rugsėjo 1-osios Vilniuje keisis viešojo transporto tvarkaraščiai
Panevėžyje atsinaujina viešasis transportas