Regitra, archyvinė nuotrauka

Seimas nutarė prailginti laikino vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiką

87
(atnaujinta 16:25 2018.10.09)
Pradedantiesiems vairuotojams siūloma išduoti 3 metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kurį jie po 2 metų nuo išdavimo dienos galės pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma tikslinti vairuotojų, neturinčių 2 metų vairavimo stažo, pažymėjimo keitimo į nuolatinį vairuotojo pažymėjimą teisinį reglamentavimą.

Siūloma nustatyti, kad pradedantiesiems vairuotojams būtų išduodamas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas, kurį jie po 2 metų nuo jo išdavimo dienos turės teisę pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų projektui po svarstymo pritarė 45, prieš balsavo 4, susilaikė 38 Seimo nariai.

Jei pradedantysis vairuotojas pažeistų Kelių eismo taisyklių reikalavimus, už kuriuos nustatytas papildomas vairuotojų mokymas, arba sukeltų eismo įvykį, dėl kurio būtų sutrikdyta eismo dalyvio sveikata, papildomą vairuotojų mokymą jis privalėtų baigti per vienerius metus nuo nutarimo (teismo nuosprendžio) įsiteisėjimo dienos. Tais atvejais, kai būtų skiriamas areštas arba terminuotas laisvės atėmimas papildomą vairuotojų mokymą būtų privaloma baigti per vienerius metus nuo paskirtos bausmės atlikimo.

Nebaigęs minėto papildomo vairuotojų mokymo pradedantysis vairuotojas prarastų vairuotojo pažymėjimą, kurį atgauti galėtų tik perlaikęs vairavimo egzaminą (jam būtų išduodamas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas).

Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose įtvirtinta, kad pradedantiesiems vairuotojams per 2 metų bandomąjį laikotarpį padariusiems tam tikrus KET pažeidimus, nustatyta pareiga baigti papildomus mokymus. Minėti mokymai turi būti pabaigti per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo datos. Tačiau šiuo metu bandomasis laikotarpis sutampa su vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminu, todėl sprendimas išduoti naują 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą, nepriklausomai nuo to, ar pradedantysis vairuotojas yra padaręs pažeidimų ar ne, priimamas tik pasibaigus bandomajam laikotarpiui ir 2 metams išduoto vairuotojo pažymėjimo galiojimui.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2019 metų balandžio 1 dienos. Pradedantiesiems vairuotojams, kuriems vairuotojo pažymėjimas išduotas iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos, minėtos pažymėjimo keitimo nuostatos nebūtų taikomos.

87
Tegai:
vairuotojo pažymėjimas, Kelių eismo taisyklės (KET), Seimas
Dar šia tema
Vilniaus troleibusai fiksuoja, kas neteisėtai įvažiuoja į A juostą
Susisiekimo ministerija inicijuoja Kelių eismo taisyklių pakeitimus
Rašiklis, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 13-osios šventės

(atnaujinta 00:17 2020.08.13)
Rugpjūčio 13-ąją minima Tarptautinė kairiarankių žmonių diena, nuo šios dienos iki metų galo lieka 140 dienų

Rugpjūčio 13 yra 225-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 226-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 140 dienų.

Tarptautinė kairiarankių diena

Rugpjūčio 13-oji paskelbta Tarptautine kairiarankių diena. Pirmą kartą ši šventė paminėta 1992-ais metais Britų kairiarankių klubo iniciatyva. Šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 550 milijonų kairiarankių. Jie sudaro apytikriai nuo 12 iki 15%. Statistika rodo, kad kas penktas garsus žmogus — kairiarankis. Kairiarankiai buvo Liudvikas Van Bethovenas, Čarlis Čaplinas, Albertas Einšteinas, Merlina Monro, Mikelandželas, Napoleonas Bonapartas, Puškinas, Tolstojus, Leonardas Da Vinčis, Šopena, Armstrongas pirmą kartą išlipo į mėnulį kaire koja.

Garsūs kairiarankiai yra Bilas Geitsas, Garis Kasparovas, Polas Makartnis, Princas Viljamas, Demi Mur, Silvestras Stalonė, Nikolė Kidman, Tomas Kruzas, Briusas Vilisas, Keanas Rivesas, Deividas Duchovnas ir kt.

Ilgą laiką vaikai buvo baudžiami, jei rašydavo kaire ranka. Tai laikyta trūkumu. Reikia tikėtis, kad dabar mokytojai jau nedaužo vaikui per pirštus, jei šis rašo kaire ranka. Kairiarankiui dešiniarankių pasaulyje išgyventi ne taip ir paprasta, kai viskas pritaikyta ne jiems. Pastebėta, kad kairiarankiai dažniau, nei dešiniarankiai, turi miego sutrikimų, tačiau jie yra gabesni matematikai ir architektūrai.

Įvairiose šalyse kairiarankių klubai šią dieną rengia įvairius renginius ir varžybas, kur dalyviams neleidžiama naudotis dešine ranka, valgant ir atliekant įvairius veiksmus.

Daugiau apie kairiarankius skaitykite Lietuvos kairiarankių klubo puslapyje.

Savo vardadienius šią dieną švenčia: Diana, Gilvilė, Ipolitas, Kastytis, Naglis.

Tegai:
šventės, šventė
Gandras

Šilutės rajone ugniagesiai išgelbėjo gandrą

(atnaujinta 12:14 2020.08.12)
Gandras negalėjo skristi iš 8 metrų aukštyje esančio gandralizdžio, nes jo kojas buvo apsivijusi virvė

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Šilutės rajone ugniagesių pagalbos prireikė gandralizdyje įstrigusiam gandrui. Apie įvykį pranešė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba savo Facebook paskyroje.

"Gandrai yra vieni iš tų paukščių, kuriems dažniausiai prireikia ugniagesių pagalbos. Vakar jiems teko padėti Šilutės rajone, Juknaičių seniūnijoje, Pašyšių kaime, 8 metrų aukštyje, gandralizdyje esančiam gandrui. Jis neįstengė skristi, nes jo kojas buvo apsivijusi virvė", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad ugniagesiai, pakilę ištraukiamomis kopėčiomis, iškėlė išsigandusį paukštį ir perdavė jį gyvūnų globos darbuotojams.

Lietuvoje gandrai nestokoja žmonių rūpesčio ir meilės. Beje, nuo seno tikėta, kad svarbiausia jų užduotis — saugoti namus nuo perkūnijos, gaisro ir viesulo. Netgi buvo sakoma, kad jei kas nukaus gandrą, to namus padegs perkūnas, o jei kas sumanytų išardyti gandralizdį, vėjai suniokos jo sodybą. Iš tiesų, ši prevencija be baudų puikiai veikia iki šiol.

Tegai:
Šilutė, ugniagesiai, baltieji gandrai, Lietuva
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip gandras išgyveno gaisrą savo lizde