Vanduo

Bendrovė "Vilniaus vandenys" sumažins paslaugų kainas

27
(atnaujinta 13:20 2018.10.10)
Įsigaliojus naujoms kainoms, per mėnesį bendrovės klientai galės sutaupyti iki dviejų eurų

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos bendrovės "Vilniaus vandenys" klientams turėtų mažėti vidutiniškai apie 13 procentų, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Vanduo, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

Pirmadienį, spalio 15 dieną, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) spręs, ar pritarti didžiausios šalyje vandentvarkos bendrovės "Vilniaus vandenys" pateiktoms naujoms paslaugų kainoms.

Daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams paslaugų kaina turėtų mažėti apie 11 procentų, gyvenantiems individualiuose namuose – apie 13 procentų. Kainos trauksis ir bendrovės verslo klientams – įmonėms geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina mažės vidutiniškai 14 procentų.

Skaičiuojama, kad daugiabutyje gyvenanti šeima, suvartojanti penkis kubinius metrus vandens per mėnesį, šiuo metu už "Vilniaus vandenų" paslaugas moka 7,8 euro, o po kainų sumažinimo mokės 6,88 euro. Atitinkamai, individualiame name gyvenantys bendrovės klientai, kurie per mėnesį sunaudoja apie dešimt kubinių metrų vandens, įsigaliojus naujoms kainoms, per mėnesį sutaupys 1,81 euro.

Po Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimo, naująsias paslaugų kainas klientams Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse dar turės patvirtinti šių miestų ir rajonų savivaldybės. Tikimasi, kad naujos paslaugų kainos įsigalios jau 2019 metų pradžioje.

"Klientų naudai koreguoti paslaugų kainas leido efektyvesnė bendrovės veikla, tačiau skaičiuojame, kad dėl to ateinančiais metais mūsų pajamos sumažės apie keturis milijonus eurų", – teigia "Vilniaus vandenų" generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Anot jo, šiuo metu vandentvarkos įmonėms taikoma kainų skaičiavimo metodika yra tobulintina, nes joje vertinami tik vienerių metų faktiniai finansiniai rezultatai, o daugelis didelio masto investicinių projektų yra ilgalaikiai, trunkantys ne vienerius metus, todėl ir bendrovės kasmet patiriamos sąnaudos pasiskirsto netolygiai.

Vis dėlto, anot Švaikausko, sumažintos kainos trumpuoju laikotarpiu neigiamos įtakos "Vilniaus vandenų" veiklai ar investicijoms į infrastruktūros modernizavimą neturės, nes bendrovė yra sukaupusi nuosavų lėšų, kuriomis 2019 metais bus kompensuojamas pajamų sumažėjimas.

Paskutinį kartą "Vilniaus vandenų" kainos bendrovės iniciatyva buvo mažintos praėjusių metų spalį. Tuomet paslaugų kainos vidutiniškai susitraukė apie 20 procentų.

"Vilniaus vandenų" klientai už vandentvarkos paslaugas jau dabar moka mažiausiai Lietuvoje.

27
Tegai:
Vilniaus vandenys, Vilnius
Dar šia tema
"Vilniaus vandenų" specialistai nustato neteisėtus prisijungimus
UAB "Mažeikių vandenys" direktoriui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo
Bendrovė "Vilniaus vandenys" teršė Nerį netinkamai išvalytomis nuotekomis
Vilniečiai gali nemokamai prisijungti prie centralizuoto vandentiekio
Mobilusis telefonas

"Tele2" kompensuos skambučius į Baltarusiją

(atnaujinta 18:39 2020.08.12)
Šios paslaugos mobiliojo ryšio operatorius tinkle iki ketvirtadienio vidurnakčio bus kompensuojamos

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. "Tele2" privatiems klientams kompensuos tarptautinio ryšio pokalbius su Baltarusija.

Šios paslaugos mobiliojo ryšio operatorius tinkle iki ketvirtadienio vidurnakčio bus kompensuojamos.

"Suprantame, kad žmonėms palaikyti ryšį su savo artimaisiais yra labai svarbu. Norime padėti savo klientams bendrauti nevaržomai, ypatingai tuomet, kai to reikia labiausiai", — sakė "Tele2" generalinis direktorius Baltijos šalims ir Vokietijai Petras Masiulis.

Skambučiai į baltarusiškus numerius bus kompensuojami nuo rugpjūčio 10 dienos vidurnakčio iki rugpjūčio 13 dienos vidurnakčio.

Operatorius šį sprendimą priėmė atsižvelgus į situaciją ir pokalbių srautus, išaugusius kaimyninėje šalyje apribojus interneto prieigos paslaugas.

Klientams, skambinantiems į Baltarusiją, nieko daryti nereikia — kompensacija už šį laikotarpį bus pritaikyta mėnesio pabaigoje skaičiuojant sąskaitą.

Skambučiai bus kompensuojami privatiems klientams ir nebus taikomi verslo bei išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojams.

Tegai:
Baltarusija, Tele2
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Linkevičius pasikalbėjo su Tichanovskaja
Lietuvos energetikos ministerija kreipėsi į EK imtis iniciatyvos dėl BelAE saugumo
Estija ketina kelti padėties Baltarusijoje klausimą JT saugumo tarybos posėdyje  
Cigaretės, archyvinė nuotrauka

Automobilio slėptuvėse rūkalus gabenusiai merginai gresia tūkstantinė bauda

(atnaujinta 16:48 2020.08.12)
Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojai pradėta administracinės bylos teisena. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Iš Dieveniškių kilpos važiavusios moters lengvajame automobilyje pasieniečiai aptiko įrengtas slėptuves, o jose — daugiau kaip 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT pareigūnai Šalčininkų rajono Širvių kaimo prieigose, kelyje Dieveniškės – Šalčininkai, patikrino 22 metų Vilniuje gyvenančios merginos ir jos vairuoto lengvojo automobilio "Opel Meriva" dokumentus.

Ši vieta yra prie išvažiavimo iš vadinamosios Dieveniškių kilpos, iš visų pusių supamos Baltarusijos teritorijos. Čia pasieniečiai atlieka visų keliaujančių asmenų bei transporto priemonių patikrą.

VSAT pareigūnai jau turėjo informacijos, kad šia transporto priemone gali būti gabenamas neteisėtas krovinys, todėl ji buvo pristatyta į užkardą, kur yra tinkamos patalpos išsamiai apžiūrai.

Paaiškėjo, kad automobilio dugne bei salone, po galinėmis sėdynėmis, aptiktos išpjautos ir metalinėmis plokštelėmis užmaskuotos ertmės. Iš jų pasieniečiai iš viso ištraukė 2030 pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojai pradėta administracinės bylos teisena. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Teismas taip pat gali konfiskuoti ir transporto priemonę, kuria gabentos neteisėtos prekės. Po apklausos merginą pasieniečiai paleido. Ji privalės atvykti į teismą.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sučiupo motociklininką, važiavusį be jokių dokumentų
Privalomos izoliacijos sąrašą papildė dar 5 šalys, tarp kurių — Lenkija
VSAT: kontrabandinės cigaretės iš Baltarusijos į Lietuvą atskrido per tvorą