Žiniasklaida, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida vėl nemokamai gaus duomenis Registrų centro

13
(atnaujinta 15:55 2018.10.10)
Siekiama užtikrinti, kad duomenis neatlygintinai iš registrų ar valstybės informacinių sistemų gautų tik etiškos žiniasklaidos priemonės, kurios nėra padariusios rimtų profesinių pažeidimų

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienio posėdyje patvirtino laikinus sprendimus, kuriais Lietuvos žurnalistams sugrąžinama neatlygintina prieiga prie Registrų centro duomenų, praneša Vyraiusybės spaudos tarnyba.

Anksčiau Lietuvos žurnalistai kreipėsi į valdžią, kad ji panaikintų apribojimus, taikomus nemokamai gauti Registrų centro duomenis apie juridinių ir fizinių asmenų veiklą.

Pasak žurnalistų, rugsėjo mėnesį Registrų centras be išankstinio įspėjimo nustojo nemokamai teikti informaciją žiniasklaidos.

Žurnalistams bus suteikiama teisė neatlygintinai gauti registrų ir valstybės informacinių sistemų duomenis viešojo informavimo tikslais, kiek būtina žurnalistų profesinei pareigai atlikti, pabrėžia Susisikeimo ministerija.

"Duomenų apsauga buvo pakoreguota, ji susijusi su tomis žiniasklaidomis, kurios negali gauti duomenų iš centro. Taip yra dėl tam tikrų žurnalistinės etikos pažeidimų", — sakė susisiekimo ministras Rokas Masiūlis.

Duomenis neatlygintinai iš registrų ar valstybės informacinių sistemų gaus tik etiškos žiniasklaidos priemonės, kurios nėra padariusios rimtų profesinių pažeidimų per paskutinius 12 mėnesių ir nėra priskirta profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų kategorijai.

Opozicija ragina neslėpti nuo visuomenės Vyriausybės pasitarimo eigos ir turinio >>

Kol Seimas priims Visuomenės informavimo ir kitų įstatymų pataisas, Vyriausybė nutarė, kad teisės aktų nustatyta tvarka būtų kompensuojamos valstybės įmonės Registrų centro tvarkomų registrų ir valstybės informacinių sistemų duomenų teikimo žurnalistams išlaidos. Prognozuojama, kad šioms išlaidoms  kompensuoti per mėnesį reikės skirti apie 25-30 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Registrų centras tvarko esminius valstybės informacinius išteklius – pagrindinius valstybės registrus, valstybės informacines sistemas. Juose kaupiami valstybei svarbūs duomenys, kurių pagrindu kuriamos ir teikiamos elektroninės paslaugos.

13
Tegai:
žiniasklaida, Registrų centras
Dar šia tema
Sutriko Registrų centro mobilusis parašas
Aptikta įžūli pasipelnymo iš valstybės schema
Siūloma užtikrinti teisę registrų duomenimis žurnalistams naudotis nemokamai
Vilniuje žurnalistai surengė akciją prieš žiniasklaidos suvaržymus
Discussion