Vilnius, archyvinė nuotrauka

Šiandien sostinėje vyko civilinės saugos kompleksinės pratybos

55
(atnaujinta 20:06 2018.10.11)
Vilniaus savivaldybė skaičiuoja, kad viešuoju transportu vienu metu galėtų evakuotis 20 tūkst. gyventojų. Jei prireiktų vienu metu evakuoti visus vilniečius – 600 tūkstančių – veikiausiai gyventojams reikėtų sėsti į savo automobilius

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Vilniaus savivaldybei surengus didžiausias per kelis dešimtmečius evakuacijos pratybas suvokta, kad tuo pačiu metu viešuoju transportu sostinę galėtų palikti tik kas trisdešimtas vilnietis. Jei prireiktų vienu metu evakuotis visiems vilniečiams – gyventojams tektų sėsti į nuosavus automobilius, rašo LRT.

Astravo AE, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виктор Толочко

Tiesa, įvykus nelaimei išgąstis gali dar labiau sustiprėti, nes bent kol kas gyventojų susirinkimo punktai nėra pažymėti.

Evakuacijos atveju susirinkimo punktų Vilniuje yra apie 30. Jie nepažymėti, tačiau dažniausiai planuojami mokyklose, ir tik kilus grėsmei gyventojams būtų pranešama, kurie punktai veikia.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės saugos skyriaus vedėjos  Sandros Norbutaitės,  teisės aktai neįpareigoja punktų žymėti, bet būtų geriau, kad reikėtų juos pažymėti. Tokiu atveju informacija būtų pateikiama žiniasklaidos priemonėse, trumpaisiais pranešimais.

Vilniaus savivaldybė skaičiuoja, kad viešuoju transportu vienu metu galėtų evakuotis 20 tūkst. gyventojų. Jei prireiktų vienu metu evakuoti visus vilniečius – 600 tūkstančių – veikiausiai gyventojams reikėtų sėsti į savo automobilius.

Pratybas stebėję pareigūnai sako, kad probleminiai klausimai dar bus analizuojami, tačiau viena didžiausių problemų – koordinacija tarp įvairių institucijų. 

Šiandien Žirmūnų ir Pašilaičių seniūnijose vyko civilinės saugos kompleksinės pratybos. Pratybos reikalingos įsivertinti, kaip Vilniaus savivaldybė yra pasiruošusi organizuoti gyventojų evakavimą savivaldybės teritorijos ribose. Buvo aktyvuoti  vienas iš Savivaldybės gyventojų susirinkimų punktų, esantis Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijoje (Kalvarijų g. 87, Vilnius) ir vienas iš Savivaldybės priėmimo punktų, esantis Vilniaus Žemynos progimnazijoje (Žemynos g. 14, Vilnius).

Pratybose dalyvavo: Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės, VšĮ "Greitosios medicinos pagalbos stotis" pajėgos, UAB "Vilniaus viešasis transportas", Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos ir Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovai.

Tokias pratybas žadama rengti dažniau, tačiau šios nesiejamos su Baltarusijoje statoma atomine elektrine.

55
Tegai:
Vilnius, pratybos, evakuacija