Kelių darbai Liasvės prospekte, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje remontuojamas Laisvės prospektas

32
(atnaujinta 16:30 2018.10.12)
Naujas ištisinis asfaltas klojamas nuo Architektų g. viaduko iki Oslo gatvės

VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Vilniuje pradedama remontuoti 1,6 km Laisvės prospekto atkarpa — naujas ištisinis asfaltas klojamas nuo Architektų g. viaduko iki Oslo gatvės, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Проспект Лайсвес в Вильнюсе
Iki gruodžio pabaigos keturių eismo juostų gatvės atkarpoje bus paklota nauja danga, pakeisti kelio bortai, sutvarkyti įvažiavimai į kiemus, autobusų sustojimo aikštelės ir atnaujintas ženklinimas

Iki gruodžio pabaigos keturių eismo juostų gatvės atkarpoje bus paklota nauja danga, pakeisti kelio bortai, sutvarkyti įvažiavimai į kiemus, autobusų sustojimo aikštelės ir atnaujintas ženklinimas. Gatvės remontui savivaldybė skyrė apie 200 tūkst. eurų.

Atnaujinta gatve nudžigins apie 51 tūkst. vilniečių, gyvenančių Lazdynų, Karoliniškių ir Viršuliškių rajonuose, kasdien keliaujantys judriausia šių rajonų gatve. Kad vienoje iš ilgiausių sostinės gatvių transporto eismas nesustotų, Laisvės prospekto remonto darbai bus vykdomi atkarpomis.

Pernai savivaldybė suremontavo 1,2 km ilgio priešingoje Laisvės prospekto pusėje esančią dangą, pakeitė kelio bortus ir atnaujino ženklinimą. Taip pat sutvarkytos ir prieigos prie Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO: visuomeninio transporto stotelė, pėsčiųjų takai. Prieigų atnaujinimui savivaldybė skyrė apie 30 tūkst. eurų.

Pavasarį Laisvės prospekte įrengta ir nauja, saugi požeminė pėsčiųjų perėja. Lazdynų, Karoliniškių ir Viršuliškių rajonus skiriantis itin judrus šešių eismo juostų Laisvės prospektas tapo saugesniu tiek dviratininkams, tiek pėstiesiems. Naujojoje 43 m ilgio ir 4 m ilgio perėjoje įrengti du dengti įėjimai ir išėjimai į Laisvės prospektą, abiejose perėjos pusėse įrengti du žmonėms su negalia pritaikyti keltuvai, laiptai, apšvietimas, vandens nuotekų tinklai bei vaizdo stebėjimo kameros.

Šiemet įvairiose sostinės seniūnijose bus sutvarkyta net 80 kilometrų gatvių, beveik 10 km iš jų žvyrkelių, sutvarkyta 350 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus, paklota apie 20 km naujų šaligatvių ir bus suremontuota ir 16 km susidėvėjusių. Tam skirtos rekordinės lėšos — 27 mln. eurų.

32
Tegai:
remontas, gatvė, Vilnius
Dar šia tema
Kelias "Via Baltica" tarp Kauno ir Marijampolės jau rudenį turės keturias eismo juostas
Sostinėje atnaujinta Verkių gatvė
Iki spalio pabaigos bus sutvarkyta dviejų eismo juostų Lentvario gatvė
Nuotekų vamzdis, archyvinė nuotrauka

"Vilniaus vandenys" vėl užfiksavo nuotekų taršą plastiko detalėmis

(atnaujinta 09:30 2020.07.13)
"Vilniaus vandenys" stabdo nuotekų priėmimą iš bendrovės, kurios išleidžiamose nuotekose užfiksuotas galimas pažeidimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Bendrovės "Vilniaus vandenys" specialistams atlikus neplaninius priimamų nuotekų patikrinimus nustatyta nuotekų tarša plastiko detalėmis, rašoma bendrovės pranešime.

"Vilniaus vandenys" stabdo nuotekų priėmimą iš UAB "ECSO", kurios išleidžiamose nuotekose ir užfiksuotas 

galimas pažeidimas. Pranešama, kad laiku aptiktos plastiko detalės buvo užkardytos ir į gamtinę aplinką nepateko.

Bendrovė "Vilniaus vandenys" priėmė sprendimą operatyviai stabdyti nuotekų siurblinės darbą ir papildomai įrengti kamštį vamzdyje, kuriuo nuotekos iš UAB "ECSO" atiteka į "Vilniaus vandenų" valymo įrenginius. Taip į nuotekas išpiltos plastiko detalės nebepateks į valymo įrenginius, bus eliminuota galimybė joms patekti ir gamtinę aplinką.  

Apie užfiksuotą taršą bendrovė operatyviai informavo ir Vilniaus regiono aplinkosaugininkus. 

Tegai:
Vilniaus vandenys, nuotekos
Dar šia tema
Nuotekose Neryje azoto ir fosforo koncentracija viršija normą
Žiniasklaida: Klaipėdos uostas į Kuršių marias leido nuotekas su gyvsidabriu
Į Nemuną tekėjusios nuotekos sustabdytos
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Keturiose Lietuvos savivaldybėse fiksuojamas itin didelis sergamumas COVID-19

(atnaujinta 09:26 2020.07.13)
Savivaldybių, kuriose sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 5 ir per pastarąsias 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimu koronaviruso infekcija atvejis, gyventojai bus intensyviau profilaktiškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai liepos 13–19 dienomis bus intensyviau profilaktiškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

SAM duomenimis, šiose savivaldybėse fiksuojamas didesnis sergamumas šia infekcija nei kitose Lietuvos savivaldybėse.

Patvirtintas Lietuvos epidemiologinis rodiklis yra 1,9 atvejo, tenkančio 100 tūkst. gyventojų. Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 5 ir per pastarąsias 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimu koronaviruso infekcija atvejis.

Anykščių rajone sergamumo rodiklis šiuo metu yra 8,7, Vilniaus rajone — 7, Trakų rajone — 6,1, o Kretingos rajone — 5,3.

Tad šiose savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo įstaigų darbuotojai. Gydymo įstaigų pacientai šiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka.

Be to, perspėjama, kad kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse, bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronos linija numeriu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

Praėjusią savaitę savivaldybių, kuriose 14 dienų sergamumas koronaviruso infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, didesnis už Lietuvos vidurkį, buvo dvi — Radviliškio ir Vilniaus rajonų.

Koronaviruso infekcijos Lietuvoje atvejų 1869. Iki šiol mirė 79 žmonės. Pasveikusiųjų — 1571.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 561 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse
Andžejus Duda

Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą

(atnaujinta 10:44 2020.07.13)
Lietuvoje buvo vienintelė vieta balsuoti — Lenkijos ambasadoje Vilniuje iš viso balsavo nei 480 rinkėjų

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Opozicinės "Pilietinės koalicijos" atstovas Rafalas Tšaskovskis surinko absoliučią daugumą balsų tarp Vilniuje balsavusių Lenkijos piliečių, tačiau pralaimėjo Lenkijos prezidento rinkimus, praneša WNP.pl.

Кандидат в президенты Польши Рафал Тшасковский, 12 июля 2020 года
© REUTERS / AGENCJA GAZETA
Rafalas Tšaskovskis

Praėjusį sekmadienį Lenkijoje vyko antrasis prezidento rinkimų turas. Paskutiniame balsavimo etape dalyvavo dabartinis valstybės vadovas Andžejus Duda ir jo konkurentas Tšaskovskis.

Lietuvoje vienintelė rinkimų apylinkė buvo įsteigta prie Lenkijos ambasados ​​Vilniuje. Pranešama, kad Tšaskovskis Lietuvoje gavo 352 lenkų balsus, o Dudą palaikė 129 žmonės.

Andžejus Duda laimi Lenkijos prezidento rinkimus pagal 99,97 proc. rinkimų komisijų protokolų, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos rinkimų komisijos vadovą Sylvesterį Marčiniaką.

"Kol kas negauti 9 protokolai. 27 222 rinkimų apygardų protokolų duomenys, tai yra 99,97%, rodo, kad už Andžejų Dudą balsavo 51,21% rinkėjų, o už Rafalą Tšaskovskį - 48,79% rinkėjų", — sakė Marčiniakas.

Jis paaiškino, kad visų pirma balsavimo protokolai dar nebuvo pateikti iš balsavimo vietų Belgijoje ir JK.

Tegai:
Lenkija, Andrzejus Duda