ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Klausimai kanceliarijai: Skvernelis papasakojo apie sunaikintą pasitarimo įrašą

28
(atnaujinta 13:04 2018.10.16)
Lietuvos ministras pirmininkas pareiškė, kad nesprendžia tokių klausimų kaip garso įrašų saugojimas ar naikinimas, nes tai nėra jo atsakomybė

VILNIUS, spalio 16 - Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad neturi nieko bendro su vyriausybės pasitarimo įrašo naikinimu, kuriame buvo diskutuojama apie žurnalistų laisvą prieigą prie "Registrų centro" duomenų.

Apie tai ministras pirmininkas kalbėjo interviu LRT radijui.

"Tai klausimai kanceliarijai. Tai įprasta praktika. Visą laiką taip buvo elgiamasi. Kai pasirašomas protokolas, tai kas su tais įrašais yra ar nėra [daroma], atleiskite, man nei įdomu, nei tai mano tiesioginė atsakomybė", – teigė vyriausybės vadovas.

Atsakydamas į klausimą, ar jis žinojo, kad bus sunaikintas šis įrašas, Skvernelis atsakė, kad "nesidomi šia virtuve", ir viskas, ką jis turėjo padaryti, tai pasirašyti vyriausybės pasitarimo protokolą.

Taip pat ministras pareiškė, kad jei žurnalistų sąjunga kreipsis į teismą ir teismas priims sprendimą, kad kanceliarija turi tą įrašą atkurti,  vyriausybė vykdys teismo sprendimą.

Skvernelis taip pat patvirtino, kad pasitarimo metu sakė, jog žiniasklaida – tai verslas.

"Be abejo, žiniasklaida yra verslas, nes natūralu, kad kiekviena įmonė turi siekti pelno, bet niekada nebuvo kalbama, diskutuojama ir kvestionuojama dėl to, kaip žurnalistams teikti informaciją, ar neteikti informacijos. Apie tai net diskusijos nebuvo", – pabrėžė premjeras.

Skvernelis pabrėžė, kad vyriausybė  neabejoja, jog žurnalistai duomenis turi gauti, bet aprūpinti darbo priemonėmis žurnalistą turi įmonės savininkas.

Anksčiau savo paskyroje Facebook Skvernelis rašė, kad gali viešai pakartoti kiekvieną žodį, kurį sakė vyriausybės pasitarime. Jis taip pat pabrėžė, kad visada būtina atidžiai įvertinti sprendimus, kuriais mokesčių mokėtojų pinigais remiamos privačios bendrovės, žiniasklaidos – taip pat.

Anksčiau įvyko vyriausybės susitikimas, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl žurnalistams teikiamų "Registrų centro" duomenų. Kai klausimas buvo atidėtas, žurnalistai reikalavo susirinkimo įrašo, tačiau jis buvo sunaikintas vyriausybėje.

Kalbėdamas apie sunaikintą susitikimo įrašą, Skvernelis pažymėjo, kad "visų vyriausybėje vykstančių neviešų darbinių pasitarimų dalyvių teisė kalbėti neviešai bus ir toliau gerbiama".

Rugsėjo mėnesį "Registrų centras" be išankstinio įspėjimo baigė nemokamai teikti žiniasklaidai informaciją apie įmonių ir asmenų veiklą. Pasak žurnalistų, tai pažeidžia teisę gauti ir skleisti informaciją, garantuojamą Konstitucijos ir įstatymo. Žiniasklaidos atstovai pareikalavo panaikinti apribojimus ir surengė mitingą.

Dėl to ministrų kabinetas priėmė nutarimą, pagal kurį "Registrų centras" teiks žurnalistams informaciją apie juridinių ir fizinių asmenų veiklą valstybės biudžeto sąskaita. Tokia priemonė bus taikoma tol, kol įsigalios įstatymo pataisos, leidžiančios žiniasklaidai naudoti duomenis nemokamai.

28
Tegai:
Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Skvernelio elgesys atskleidžia diktatoriaus bruožus