Skurdas, archyvinė nuotrauka

Politologas: viskas, kas lieka Grybauskaitei, atsiprašyti lietuvių

170
(atnaujinta 12:30 2018.10.17)
Visi Lietuvos prezidentės raginimai kovoti su skurdu atrodo absurdiškai ir klaikiai, atsižvelgiant į politiką, kurią ji atlieka beveik dešimt metų, sako ekspertas Aleksandras Nosovičius

VILNIUS, spalio 17 —  Sputnik. Eurostato duomenimis, praėjusiais metais 29,6 proc. Lietuvos gyventojų gyveno žemiau skurdo ribos. Palyginti su 2008 metais, šis skaičius išaugo 1,3 proc. Tarp Europos šalių Lietuva tapo ketvirta šiame reitinge. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino suvienyti valdžios institucijų ir nevyriausybinių organizacijų pastangas kovoje su skurdu.

Kaip interviu Sputnik Lietuva sakė ekonomistas ir politologas Aleksandras Nosovičius, pirmiausia, pati prezidentė kalta dėl tokios situacijos.

"Dalia Grybauskaitė praktiškai paragino kovoti su savimi, nes ji galėjo reikalauti kovoti su skurdu Lietuvoje 2009 metais, kai tik pradėjo vadovauti šaliai. Besibaigiant antrajai kadencijai, raginimai kovoti su skurdu skamba absurdiškai ir klaikiai. Nes žmogus beveik dešimt metų vadovavo valstybei. Jei pagal šių dešimties metų rezultatus kas ketvirtas šalies gyventojas Lietuvoje gyvena žemiau skurdo ribos, tai valstybės vadovė turi prisiimti atsakomybę už tai. Ji negali raginti, smerkti, pripažinti, ji gali tik atsiprašyti už tai, kas nutiko", — pabrėžė Nosovičius.

Pasak jo, dabar išspręsti skurdo problemą ir kreiptis su raginimais teks Grybauskaitės įpėdiniui, taip pat visiems politikams, kurie pretenduoja į šį postą.

"Ką jie gali pasiūlyti lietuviams tam, kad įveiktų skurdą? Manau, visų pirma, tai turėtų būti  Grybauskaitės ir jos vadovaujamų Lietuvos vyriausybių per šias dešimt metų vykdomos politikos atsisakymas. Tai yra beprotiški infrastruktūros projektai, neveiksmingas ekonomikos modelis, pagrįstas paslaugų, importuojamų iš turtingesnių Vakarų Europos šalių, kuriose daugiausia dėmesio skiriama pigiai darbo jėgai, sektoriumi. Tai yra santykių su kaimynais normalizavimas, pozicijos dėl Baltarusijos AE persvarstymas, tranzito per Klaipėdos uostą išsaugojimas — šios minimalios priemonės gali bent jau padėti spręsti masinio skurdo problemą", — mano ekspertas.

170
Tegai:
Dalia Grybauskaitė, skurdas
Dar šia tema
Lietuvoje kas penktas žmogus skursta, kas dešimtas — turi įsiskolinimų
Mazuronis nori dalyvauti rinkimuose, nes situacija Lietuvoje "užkniso"
Visur pasižymėjo: Lietuva nepastebimai pateko į ES antireitingus
Gyventojų Lietuvoje vis mažėja, o vargšų — daugėja
Ekspertas: Latvijai gresia skurdas, jei jos nebeparems ES ir NATO