Kruosnis, archyvinė nuotrauka

Ugniagesiai patikrins, kaip gyventojai pasiruošė šildymo sezonui

320
(atnaujinta 17:21 2018.10.17)
Prasidėjus šildymo sezonui ugniagesiai pradėjo akciją "Kūrenkime saugiai" ir lanko gyventojų namus

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Šiaulių apskrityje prasidėjo akcija "Kūrenkime saugiai", pranešė LRT.

Ugniagesiai lanko gyventojus, tikrina, kaip jie pasirengę šildymo sezonui, ar turi dūmų detektorius, primena saugaus elgesio su ugnimi taisykles. Ugniagesiai pataria bent kartą per metus išvalyti kaminus, kad nekiltų gaisras.

"Kaminus reikėtų valyti bent kartą per metus prieš kūrenimo sezoną, o jeigu du kartus išsivalytų – dar geriau būtų. Valyti reikia dėl to, kad nereikėtų ugniagesiams važiuoti į namus ir gesinti gaisrų", – aiškina ugniagesys gelbėtojas Marius Eidintas.

Prieš pradedant kūrenimo sezoną, iš dūmtraukių ir krosnių reikia išvalyti suodžius. Kūrenant kietuoju kuru, kaminas turi būti valomas kas tris mėnesius. Labai svarbu, kad šildymo įrenginiai ir dūmtraukiai būtų techniškai tvarkingi. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai  su dūmų kanalais  turi būti išbalinti. Nereikėtu pamiršti, kad  krosnies įkūrimas degiais skysčiais  ar kietojo kuro laikymas šalia krosnies gali sukelti gaisrą.

Per akciją ugniagesiai pirmiausia aplanko sunkiai besiverčiančias šeimas, turinčias mažų vaikų, garbaus amžiaus ir vienišus žmones.

Pernai šalyje kilo bemaž 10 tūkst. gaisrų, juose žuvo 103 žmonės. Šiemet per 9 mėnesius žuvo per 60 žmonių.

Kasmet rugsėjo-spalio mėnesiais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje rengia prevencinę akciją "Kūrenkime saugiai".

320
Tegai:
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, ugniagesiai
Dar šia tema
Dėl neatsargiai kūrenamos kepsninės kaimiečiui apdegė namo stogas
Kaune per gaisrą žuvo savo šeimą norėjęs išgelbėti vyras
Lietuvos kaimo gyventojas žuvo rūkydamas lovoje