Senamiestis, archyvinė nuotrauka

Lietuviai situaciją savo šalyje vertina blogiau negu Europos Sąjungoje

42
(atnaujinta 19:21 2018.10.18)
"Eurobarometro" apklausa parodė, kad tik 35 proc. respondentų iš Lietuvos Respublikos mano, kad padėtis jų šalyje gerėja

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvos gyventojai vertina situaciją valstybėje blogiau nei apskritai Europos Sąjungoje, praneša LRT su nuoroda į "Eurobarometro" apklausą.

Apklausos duomenimis, 68 proc. lietuvių mano, kad narystė ES Lietuvai yra teigiamas dalykas, o 88 proc. įsitikinę, kad ji atnešė naudos jų tėvynei. Panašų požiūrį turi ir daugelis europiečių: 62 proc. jų remia savo šalies narystę ES, o 68 proc. įsitikinę, kad narystė jų šaliai atnešė naudos — tai didžiausi rodikliai nuo pat 1983-iųjų.

"Tuo metu, kai baigiama derinti JK išstojimo sutartis, šie skaičiai parodo augančią paramą ES visame žemyne. Vis dėlto dar būtina atlikti daug darbų, kad išspręstume europiečiams svarbias problemas", — komentavo EP pirmininkas Antonio Tajani.

Tik 35 proc. apklaustų lietuvių mano, kad padėtis jų tėvynėje gerėja (balandį taip teigė 32 proc.), 43 proc. — kad blogėja, o 14 proc. neturi  nuomonės.

Nors apie padėtį ES lietuvių nuomonė gerokai palankesnė, nuo pavasario Lietuvoje sumažėjo manančių, kad padėtis ES gerėja – nuo 53 iki 43 proc., o 22 proc. lietuvių mano, jog padėtis ES blogėja.

59 proc. apklaustų lietuvių patenkinti tuo, kaip demokratija veikia ES (Sąjungos vidurkis – tik 49 proc.), tačiau tik 42 proc. patenkinti demokratijos veikimu jų tėvynėje (nors tai 5 proc. punktais daugiau nei balandį, ES vidurkis — 58 proc.). Vos 16 proc. lietuvių pasitiki politinėmis partijomis (ES vidurkis — 27 proc.).

Lietuvos narystė Europos Sąjungoje tęsiasi nuo 2004 metų.

42
Tegai:
apklausa, lietuviai, ES
Dar šia tema
Tyrimas: kaip lietuviai vertina klimato kaitą
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Politologas: viskas, kas lieka Grybauskaitei, — atsiprašyti lietuvių
Lietuvoje skurdui mažinti bus skirta 600 mln eurų