Bananai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos prekybos centruose atsiranda adatų prismaigstytų bananų

135
(atnaujinta 15:45 2018.10.19)
VMVT specialistai įspėja vartotojus ir ragina budriai rinktis maistą parduotuvėse

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja vartotojus būti budrius — šalies prekybos centruose užfiksuota jau keletas atvejų, kuomet maisto produktai piktavališkai sugadinami — juose randama prismaigstytų adatų, rašoma pranešime žinisklaidia.

VMVT šią savaitę sulaukė vieno pranešimo dėl adatos atvėsintoje mėsoje ir net trijų pranešimų apie vartotojų įsigytuose bananuose rastas adatas. Todėl rekomenduojama įsigytus vaisius (ypač bananus) prieš vartojant apžiūrėti, supjaustyti gabalėliais.

Tokie piktybiniai atvejai nustatyti keliuose skirtinguose prekybos centruose, piktavalių taikiniu tapo bananai. Šie vaisiai atvežti iš skirtingų įmonių ir tiekiami kelių importuotojų, tad įtariame, kad jie gali būti sugadinami prekybos centrų prekybos salėse arba sandėliuose.

"Dirbame su prekybininkų atstovais, raginame stiprinti savitarnos kontrolę, ypač daržovių skyriuose, daugiau stebėti, kas vyksta prekybos salėse, į tyrimą įtraukti ir apsaugos ar teisėsaugos pareigūnus. Pirkėjus taip pat kviečiame būti atidesnius, nelikti abejingais pastebėjus keistai besielgiančius asmenis, apie tai nedelsiant pranešti prekybos darbuotojams", — komentuoja VMVT direktorius Darius Remeika.

Pirmasis banano su adata atvejis buvo užfiksuotas Šiaulių "Lidl", antrasis — Kauno "Iki" ir trečiasis — Marijampolės "Maxima" prekybos centruose. Minėti prekybos centrai ėmėsi stebėjimo kamerų įrašų peržiūros, be to, jie raginami sustiprinti kontrolę maisto produktų sandėliavimo, pardavimo ir kituose etapuose.

135
Tegai:
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), vaisiai, prekybos centras
Dar šia tema
VMVT neleido realizuoti daugiau kaip 370 t netinkamų maisto produktų ir pašarų
Šiauliuose buvo prekiaujama traumuotomis žuvimis
Lietuvoje nustatyta, kur dažniausiai vaikai užsikrėtę žarnyno infekcijomis