Darbininkas

Daugiau nei 500 Baltarusijos piliečių išvyko į Lietuvą uždarbiauti

61
(atnaujinta 11:40 2018.10.23)
Iš viso per šiuos metus iš Baltarusijos ieškodami darbo išvyko daugiau nei trys tūkstančiai piliečių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Per metus daugiau nei 500 baltarusių išvyko uždarbiauti į Lietuvą, praneša agentūra "Minsk-Novosti" su nuoroda į Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų generalinės valdybos Pilietybės ir migracijos valdybos viršininką Jurijų Baranovą.

Iš viso nuo sausio iki rugsėjo į kitas šalis išvyko daugiau nei trys tūkstančiai Baltarusijos piliečių. Iš jų 851 žmogus išvyko į Rusiją ieškodamas darbo, 555 išvyko į Lenkiją, 505 – į Lietuvą, 329 – į JAV, 337 – į Vokietiją, 112 – į Suomiją, 110 – į Čekiją, 66 – į Kiniją, 53 – į Katarą. Pabrėžiama, kad kai kuriems žmonėms taip pat pavyko rasti darbą Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) ir Didžiojoje Britanijoje.

"Daugiau nei 60 procentų migrantų užpildė kvalifikuotų specialistų vakansijas, 13 procentų užsiėmė žemės ūkiu, 20 procentų papildė paslaugų ir prekybos srities darbuotojų gretas. Trys procentai įsidarbino kaip kvalifikuoti darbuotojai ir specialistai, ir vienas procentas migrantų priimti į aukštesnes pareigas", — pareiškė Baranovas.

Lietuvos socialinio draudimo fondas praneša, kad dažniausiai iš Baltarusijos atvykę žmonės įsidarbina tolimųjų reisų ar sunkvežimių vairuotojais.

Rugpjūčio mėnesį Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pareiškė, kad imigrantai yra naudingi respublikai. Jo nuomone, tai yra ženklas užsienio investuotojams, kad Lietuva — saugi šalis.

Neseniai respublikoje užfiksuota, kad atvykusių asmenų skaičius viršija išvykusių skaičių. Tačiau Lietuvos statistikos departamentas nenurodo, iš kokių šalių atvyksta žmonės.

Tuo pačiu metu Sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas, politologas Rostislavas Iščenko interviu Sputnik Lietuva pabrėžė, kad Lietuva neturi ko pasiūlyti migrantams, nes nėra darbo.

Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
© Sputnik /
Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
61
Tegai:
Baltarusija, Lietuva, migrantai
Dar šia tema
Politologas: Lietuva "išstūmė" savo gyventojus, kad atvyktų darbo migrantai
Kaip migruoja lietuviai savo šalyje
Lietuvos ekonomiką ir demografiją pagerins ukrainiečiai
JK paleista nemokama konsultacijų linija norintiems grįžti į Lietuvą
Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
Sunkios pagirios. Europa skaudžiai pervertina Ukrainos Maidaną
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija paskelbė Klaipėdos uoste įvykusio incidento detales

(atnaujinta 13:03 2020.08.11)
Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Pirmieji atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas, praneša Aplinkos ministerija Facebook paskyroje.

"Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti", — teigiama pranešime.

Paaiškėjo, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas. Mėginių, paimtų ties I ir II Melnrage, rezultatai, skirti nustatyti išsiliejusių teršalų koncentraciją paviršiniuose vandenyse, turėtų paaiškėti rytoj.

Pabrėžiama, kad gavus tyrimų rezultatus ir žinant kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, Aplinkos apsaugos departamentas įvertins padarytą žalą aplinkai, kurią privalės atlyginti už įvykusį incidentą atsakingi asmenys.

Tegai:
cheminiai teršalai, uostas, Klaipėda
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Papasakota apie aviacijos sektoriaus atsigavimo perspektyvas
Koronaviruso testas

Lietuvoje patvirtinta 18 naujų COVID-19 atvejų

(atnaujinta 11:29 2020.08.11)
Bendras skaičius siekia 2283. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 510 asmuo, pasveiko — 1679. Nuo infekcijos mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtinta 18 naujų koronaviruso atvejų, pranešama Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Bendras skaičius siekia 2283. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 510 asmuo, pasveiko — 1679. Nuo infekcijos mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 131 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3088 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4269 ėminiai.

Penktadienį Lietuvos sveikatos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronaviruso plitimo mastai respublikoje kelia nerimą. Pasak jo, artimiausiu metu bus svarstomos papildomos infekcijos kontrolės priemonės.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
LB: iki COVID-19 protrūkio lietuviai skolinosi rečiau, tačiau didesnėmis sumomis
Epidemiologas teigia, kad antroji koronaviruso banga bus rudenį  
Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja paragino baltarusius neeiti į akcijas

(atnaujinta 14:35 2020.08.11)
Priešrinkiminės kampanijos atstovė paragino žmones nerizikuoti ir pareiškė, kad nenori "kraujo ir smurto"

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri naktį išvyko iš Baltarusijos ir šiuo metu yra Lietuvoje, paragino ją palaikančius baltarusius nebeišeiti į aikštę, parodyti apdairumą ir laikytis įstatymų.

"Baltarusiai, aš raginu jus parodyti apdairumą ir laikytis įstatymų, nenoriu kraujo ir smurto. Prašau nesipriešinti prieš policiją, neiti į aikštę, kad nesukeltumėte pavojaus savo gyvybei. Saugokite save ir savo artimuosius", — sakė Tikhanovskaja.

Antradienio rytą tapo žinoma, kad Tichanovskaja išvyko iš Baltarusijos ir yra Lietuvoje. Apie tai paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, teigdamas, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus yra "saugi". Praėjusį vakarą buvo pranešta, kad kelias valandas nebuvo žinoma Tichanovskajos buvimo vieta. Ji pati anksčiau buvo pareiškusi, kad nesiruošia išvykti iš šalies.

Po išvykimo moteris įrašė vaizdo pranešimą pavadinimu "Aš išvykau pas vaikus". Vaizdo įrašas buvo paskelbtas jos YouTube kanale.

Jame ji pažymėjo, kad, priešingai nei tikėjosi, kad priešrinkiminė kampanija ją užgrūdino, ji "tikriausiai vis tiek likau silpna moteris, kokia buvau iš pradžių".

Jos teigimu, sprendimas išvykti buvo "labai sunkus", tačiau nei artimieji, įskaitant vyrą, nei jos kampanijos štabas tam neturėjo įtakos. Ji taip pat paragino savo bendraminčius "pasirūpinti savimi" ir pareiškė, kad "gyvenimas nėra vertas to, kas vyksta dabar", ir "vaikai yra svarbiausias dalykas gyvenime".

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį įvyko antroji protestų banga.

Per dvi dienas trukusį protestą žuvo vienas žmogus, keliasdešimt, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, buvo sužeisti. Keli tūkstančiai buvo sulaikyti.

Tegai:
prezidento rinkimai, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja
Dar šia tema
Liberalai ragina imtis ryžtingų priemonių Baltarusijos atžvilgiu
Šaudymai, OMON ir sulaikymai: antra protestų naktis Baltarusijoje — video
Lietuva priglaudė Tichanovskają ir veržiasi vadovauti frontui prieš Lukašenką