Vaikas, archyvinė nuotrauka

Paimti kauniečių šeimos vaikai grįžta pas tėvą

65
(atnaujinta 17:57 2018.10.24)
Vaikai buvo perduoti globėjams po praeivio pranešimo, kad pasivaikščiojimo metu motina panaudojo fizinę jėgą prieš savo mažametį sūnų

VILNIUS, spalio 24 - Sputnik. Iš kauniečių šeimos atimti vaikai grįžta pas tėvą, rašoma išplatintame SADM ministro pranešime spaudai.

"Labai džiaugiuosi šiandienos sprendimu, nes du mažamečiai vaikai grįš pas tėtį į savo namus. Kartu noriu tikėtis, kad atvejo vadybininkas ir jo suburta komanda bei kiti Kauno miesto savivaldybės ekspertai suteiks visą reikiamą pagalbą vaikams ir tėčiui su mama. Prašau tėčio ir mamos priimti šią pagalbą, jei ne dėl savęs, tai bent dėl vaikų", – sako sveikatos apsaugos ministras Linas Kukuraitis.

Pasak ministro, dėl sąlygų, kuriomis vaikai bus grąžinti, dar tariamasi. Bet viena tikrai aišku – kol motinai taikomos kardomosios priemonės, pas ją vaikai grįžti negalės.

Rugsėjo pabaigoje iš kauniečių šeimos dėl fizinės jėgos panaudojimo buvo paimti ir perduoti globėjams du vaikai. Pasivaikščiojimo Panemunės šile metu moteris pliaukštelėjo dvejų metų sūnui, nes jis kelis kartus bandė išbėgti į dviračių taką. Vienas iš praeivių pranešė apie incidentą policijai. Dėl to globos įstaigos paėmė iš šeimos ne tik berniuką, bet ir trejų metų dukrą.

LRT TELEVIZIJOS laidoje "Dienos tema" Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Alina Jakavonienė pareiškė, kad pats tėvas sako, jog, siekdamas sudrausminti sūnų, yra panaudojęs ir fizinį smurtą. Šias aplinkybes patvirtino ir pats vaikas. Pasak jos, vaikas buvo mušamas rykštele.

Jakavonienė paneigė informaciją apie tai, kad tėvams draudžiama  bendrauti su vaikais ir juos matyti, ir pareiškė, kad tėvai nusprendė nebendrauti su vaikais, nes mano, kad tai labiau atitiks vaiko interesus, nes pasimatymai gali sukelti vaikams dar didesnių neigiamų išgyvenimų.

Tėvų, konkrečiai šitos šeimos rėmėjai, parengė peticiją ir organizuoja akciją, kaip jie vadina, "Dėl valstybės smurto prieš šeimą". Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Robertas Šarknickas pavadino tai normalia visuomenės reakcija. Jis pabrėžė, Vokietijoje taip pat yra didelė visuomenės reakcija, kai paimamas vaikas, žmonės natūraliai reaguoja.

Po vaiko mirties Kėdainiuose buvo priimtos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kuriomis draudžiamas bet koks smurtas prieš vaikus, įskaitant fizines bausmes. Be to, buvo nustatytas amžius, iki kurio vaiko negalima palikti be suaugusiųjų priežiūros.

65