Pdangų keitimas, archyvinė nuotrauka

Policija naikins techninę apžiūrą laiku nepakeistas automobilio padangas

49
(atnaujinta 14:49 2018.10.26)
Nors iki lapkričio 10-osios dar dvi savaitės, norintieji pasikeisti padangas į žiemines jau laukia netrumpose eilėse

VILNIUS, spalio 26 —  Sputnik. Kad būtų saugu važinėti, būtina iki  lapkričio 10-os dienos vasarines automobilių padangas pakeisti žieminėmis. To nepadariusiems gresia ne tik piniginės baudos — policija naikins techninės apžiūros talonus, perspėja policija LRT reportaže.

Pasak autoservisų darbuotojų, keičiančiųjų padangas netrūksta ir kelias savaites po lapkričio 10 tosios, kai važinėti su vasarinėmis padangomis draudžiama.

Nepasikeitusiems padangų gresia bauda iki 40 eurų, taip pat gali būti naikinama techninė apžiūra ir vairuotojui tenka ją atlikti iš naujo.

"Per 2017 metus buvo panaikinta per 320 techninės apžiūros talonų, tačiau šiemet nuo sausio 1-osios jau panaikinta per 500 techninės apžiūros talonų būtent dėl laiku nepakeistų padangų. Pati didžiausia bauda tai yra rizika, pavojus sau ir aplinkiniams, kai esant slidžiai kelio dangai, vasarinė padanga neatlieka tos funkcijos, kokią turėtų atlikti", – pasakoja Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Turinčios servisų įvairiuose miestuose, bendrovės atstovas sako, kad, pakeisti padangas Vilniuje vidutiniškai kainuoja apie 40 eurų, mažesniuose miestuose — nuo 20 eurų. Specialistai perspėja, kad vasarinės padangos esant šešiems laipsniams šilumos jau yra nesaugios. Todėl siūloma nelaukti paskutinės dienos, o pasikeisti padangas iš anksto.

Be to, aplinkosaugininkai  primena, kad senų padangų negalima išmesti bet kur. Jei pavyksta nustatyti, kas išmetė panaudotą padangą, pažeidėjui teks susimokėti 44 eurų baudą ir atlyginti aplinkai padarytą žalą. Tuomet bus skirta dar viena nuo 30 iki 60 eurų bauda.

Aplinkos ministerija primena, kad, perkant naujas padangas, senąsias nemokamai galima palikti parduotuvėje arba automobilių remonto dirbtuvėse. Iki penkių padangų per metus gyventojas nemokamai gali palikti ir didelių matmenų atliekų surinkimo aikštelėse.

49
Tegai:
techninė apžiūra, žiema, žieminės padangos, vasarinės padangos
Dar šia tema
Nori atsikratyti senų padangų — padaryk tai civilizuotai
Padangų atliekoms sumažinti siūloma uždrausti daugiau nei 1 automobilio įvežimą
Draudikai: neverta skubėti keisti padangas
Naudotos padangos – netinkamas pasirinkimas aplinkai puošti