Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka.

Aktyvūs piliečiai asmeniniu pavyzdžiu kviečia grįžti į Lietuvą

21
(atnaujinta 14:52 2018.10.29)
Sugrįžimo pasakojimais aktyviai dalijasi ne tik didmiesčių gyventojai, bet ir žmonės iš šalies regionų

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Prie projekto "Kryptis LIETUVA", skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, prisijungė ir savo sugrįžimo į Tėvynę patirtimi pasidalijo žymūs visuomenės veikėjai ir aktyvūs piliečiai, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Šią savaitę į posėdį rinksis projekto iniciatyvų atrankos komisija, kuri ir nuspręs, kurios iniciatyvos, padedančios sugrįžtantiesiems, šiemet yra labiausiai nusipelniusios ir verčiausios būti apdovanotos.

Šių metų projektui startas buvo duotas liepą vykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime. Jame per tris dienas savo sugrįžimo istorija pasidalijo per kelios dešimtys tautiečių. Prie iniciatyvos prisijungė žinomas tango mokytojas Eduardas Šlekys Gimenezas, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

"Čia gyvenu ir jaučiuosi laimingas", — apie gyvenimą Lietuvoje sako tolimajame Urugvajuje gimęs Eduardas Šlekys-Gimenezas.

"Lietuvoje gera gyventi, nes čia yra mano namai", — apie grįžimą iš užsienio kalba Leonas Somovas.

Atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas ir aktyvistas Jurgis Didžiulis, Lietuvoje gyvenantis jau 18 metų, prisipažįsta: "Lietuvoje likti ir toliau čia kurti savo ateitį skatina labai aukšta gyvenimo kokybė, švarus oras, fantastiška gamta, dinamiška visuomenė".

Sugrįžimo pasakojimais aktyviai dalijasi ne tik didmiesčių gyventojai, bet ir žmonės iš šalies regionų. Pagrindinės valstybės, į kurias tautiečiai buvo išvykę, – Jungtinė Karalystė, Norvegija, Airija.

Pasitaiko ir egzotiškesnių – Malaizija, Naujoji Zelandija, Singapūras, Australija. Nors projektas "Kryptis Lietuva" siekia atskleisti biudžetinių ir viešųjų įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, socialiai atsakingo verslo įmonių ir privačių asmenų iniciatyvas, paskatinusias žmones sugrįžti, dauguma atvirauja, kad į Lietuvą grįžo dėl asmeninių priežasčių, paraginti šeimos ir artimųjų, taip pat subliuškus mitui, kad ten geriau. Herojai pasakoja svetur studijavę ar dirbę, bet galiausiai supratę, kad visgi geriausia namie. Likus keletui savaičių iki apdovanojimų ceremonijos, sugrįžusiųjų sąrašas pildomas kasdien.

Pasidalyti savo įkvepiančia sugrįžimo į Lietuvą istorija ir atskleisti pasirinkimo priežastis kviečiami visi, kuriems likimas lėmė gyventi svetur, įgijus patirties sugrįžti ir laimingai įsikurti gimtojoje šalyje. Tai vis dar galima padaryti interneto svetainėje www.lietuva.lt – čia skelbiamos sugrįžusiųjų istorijos.

Lapkričio 15  dieną, tęsiant praeitų metų tradiciją, pažangiausios ir kilniausios iniciatyvos bus apdovanotos: už paskatinimą sugrįžti į Lietuvą, už indėlį teikiant pagalbą grįžtantiesiems, už pagalbą įsitvirtinant Lietuvoje. Dar viena nominacija skirta verslui – už aktyvią veiklą, skatinančią grįžti dirbti Lietuvoje. 

Apdovanojimus inicijuoja ir organizuoja Vyriausybės kanceliarija, globėjas – Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
© Sputnik /
Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
21
Tegai:
gyventojai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva tapo lydere ES pagal gyventojų skaičių mažėjimą
Sodybų tuštėjimo metas: tirpsta gyventojų skaičius Baltijos šalyse
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių
Politologas: Europa "išpumpavo" visus darbingus Lietuvos gyventojus