Audinė

Lietuvoje siūloma uždrausti žvėrelių auginimą dėl kailių

12
Seimas netrukus svarstys įstatymą dėl kailinių žvėrelių fermų, aktyvistai teigia, kad daugelis Europos šalių jau atsisakė tokio verslo

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Seime siūloma uždrausti žvėrelių veisimą dėl kailio, o verslui būtų skiriamas septynerių metų pereinamasis laikotarpis, po kurio tokio verslo šalyje nebeliktų, praneša LRT.

Aktyvistai jau ne vienus metus kovoja už tai, kad Lietuvoje būtų visiškai uždraustas žvėrelių auginimas dėl kailių, nes tai, jų manymu, nehumaniška, gyvūnai laikomi tragiškomis sąlygomis, o taip dar ir kenkiama aplinkai.

Pasak aktyvistų, draudimus jau esą įvedė 17 Europos Sąjungos valstybių, tarp kurių Didžioji Britanija, Belgija, Austrija, Nyderlandai, Čekija.

Žvėrelių augintojai, savo ruožtu, tikina, kad iš jų bus atimta bet kokia galimybė plėtoti verslą ir siūlomas septynerių metų pereinamasis laikotarpis jį perkvalifikuoti – nieko vertas.

Kitose šalyse valdžios institucijos pateikia tokius aukštus reikalavimus gyvulių laikymui, kad verslas tampa nepelningas. Lietuvos Seime siūloma priimti analogiškas draudžiamąsias priemones.

12
Tegai:
gyvūnai, Seimas, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje dėl žvejų išmiršta retieji paukščiai Baltijos jūros pakrantėje
Lietuva eksportuos į Japoniją kibinus, šunis ir kates
Discussion