Socialinis butas, archyvinė nuotrauka

Savivaldybėms siūloma nuomotis socialinius būstus

10
(atnaujinta 11:22 2018.10.30)
Seime pasiūlyta savivaldybėms nuomotis socialinius būstus, siekiant padidinti galimybes jais aprūpinti žmones

VILNIUS, spalio 30 - Sputnik. Seimo Socialinių reikalų komitetas ketina sudaryti sąlygas savivaldybėms nuomotis socialinius būstus iš fizinių ar juridinių asmenų, praneša LRT.

Šiuo metu socialinio būsto laukia apie 10 tūkst. šeimų, per praėjusius metus jų gavo daugiau kaip 1000 šeimų.

Seimas mano, kad greičiausias būdas patenkinti laukiančiųjų poreikius yra sudaryti sąlygas savivaldybėms plėsti socialinio būsto fondą, pernuomojant iš fizinių ar juridinių asmenų ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui išnuomotus butus. Valstybei tai kainuos pigiau nei statyti naujus, pirkti ar remontuoti esamus pastatus.

Siūloma iš fizinių ar juridinių asmenų nuomoti butus ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui.

Pataisose yra ir daugiau naujovių – dėl socialinio būsto nuomos galės kreiptis daugiau nedideles pajamas gaunančių žmonių nei dabar, taip pat siūloma nustatyti, kad šeima būtų laikomi ne tik sutuoktiniai, bet ir asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartį.

Socialinio būsto paramos naujovėms įgyvendinti planuojama papildomai kitais metais skirti daugiau kaip 3 mln. eurų. Iki 2020 metų iš ES struktūrinių fondų planuojama nupirkti apie du tūkstančius patalpų.

Dėl socialinio būsto gali kreiptis daugiavaikės šeimos, vieniši tėvai, našlaičiai ar be tėvų globos likę asmenys, neįgalieji, taip pat nedideles pajamas gaunantys darbingi asmenys.

10
Tegai:
socialinis butas, Seimas
Dar šia tema
Seimas ketina kompensuoti 50% nuomos išlaidų "Sausio 13-osios didvyriams"
Kaunas pildo socialinio būsto fondą ir perka butus