Pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje įjungti pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu

21
(atnaujinta 14:14 2018.10.30)
Šia akcija "Swedbank" siekia atkreipti dėmesį į nelygybę tarp moterų ir vyrų darbo rinkoje ir paskatinti pokyčius visuomenėje bei versle

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Šiandien Konstitucijos prospekte, Vilniuje, įjungti pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu, skelbia Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

Taip pažymėtas "Swedbank" inicijuotos socialinės akcijos "Žalia šviesa lygioms galimybėms" startas.

"Prieš šimtą metų moterys Lietuvoje įgijo teisę balsuoti, reiškiančią lygias galimybes politiniame gyvenime. O štai darbo rinkoje net ir praėjus šimtmečiui vis dar susiduriame su lyčių nelygybe. Tikiu, kad pažangiai valstybei, sėkmingam verslui ir laimingai visuomenei yra būtinos lygios galimybės. Pastaruosius keletą metų "Swedbank" daug dirbome lygių galimybių įgyvendinimo srityje ir sukaupėme gerųjų patirčių. Esame pasiruošę jomis pasidalinti su kitomis įmonėmis, nes tikime, kad verslas gali tapti naujojo šimtmečio pokyčių katalizatoriumi", — teigia "Swedbank" vadovė Lietuvoje Dovilė Grigienė.

Specialistai teigia, kad statistinis atlyginimų skirtumas tarp moterų ir vyrų, kuris Lietuvoje siekia 14 proc., dažniausiai yra kelių kitų veiksnių pasekmė. Tarp šių veiksnių išskiriamas mažesnis skaičius moterų vadovaujamose pozicijose, visuomenėje gajūs stereotipai apie vyriškas ir moteriškas profesijas, nevienodas atlygis už tą patį darbą ir vaiko priežiūra, kuria dažniausiai tenka rūpintis moterims.

Nuo ko prasideda moterų ir vyrų lygybė >>

Pavyzdžiui, moterų vadovių šalyje yra mažiau nei 30 proc., o tarp didžiausių šalies įmonių — vos 17 proc. Moteriškomis darbo sritimis vis dar laikomas aptarnavimas, socialinė rūpyba, švietimas. Tai sritys, kuriose atlyginimai reikšmingai atsilieka nuo "vyriškųjų" sričių, tokių kaip IT ir inžinerija. Vaiko priežiūros atostogų taip pat dažniausiai eina moterys ― vaikus iki vienerių metų 9 iš 10 atvejų Lietuvoje prižiūri būtent jos. Skaičiuojama, kad vienerių ar dvejų metų karjeros pertrauka dažnai lemia atlyginimo atotrūkį, kuris išlieka per visą karjeros laiką.

"Swedbank" nuo 2015 metų sumažino atlyginimų skirtumą tarp tas pačias pareigas užimančių vyrų ir moterų iki 1 proc., padidino moterų vadovių skaičių, įdiegė lankstaus darbo galimybes grįžtantiems iš vaiko priežiūros atostogų, vykdė mokymus lygybės ir įvairovės temomis.

21
Tegai:
Swedbank, moterys, šviesoforai
Dar šia tema
Moteriška krūtine apginti Lietuvą
Lietuvoje startuoja nemokami e-mokymai "Lygybės ir nediskriminavimo ABC"
Palanga

Lietuvoje pradės kursuoti "Pajūrio ekspresas" į populiariausius šalies kurortus

(atnaujinta 10:58 2020.06.02)
Keleiviai galės rinktis tarp verslo ir ekonominės klasės. Į bilieto kainą įeis kelionė traukiniu, autobusu, keltu

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" įmonė (LG) birželį pradės kasmetinius tiesioginius reisus į Lietuvos kurortus, praneša LG spaudos tarnyba.

Ši LG paslauga veikia jau ketvirtus metus iš eilės. Pirmieji traukiniai populiarių miestų — Palangos, Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės — kryptimi pradės kursuoti birželio 5 dieną.

"Pajūrio ekspresas" — tai tęstinis "LG Keleiviams" maršrutas, kuriuo iš sostinės traukiniu galima vykti į Kretingą ar Klaipėdą, o kelionę į kurortus tęsti specialiai skirtais autobusais.

Keleiviams siūlomos dvi kryptys: Vilnius–Palanga ir Vilnius–Nida su tarpinėmis stotelėmis Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje.

Keliaujantys į Palangą iš traukinio į specialų autobusą persės Kretingos geležinkelio stotyje, į Neringos kurortus — Klaipėdos geležinkelio stotyje.

Į "Pajūrio ekspreso" bilieto kainą įskaičiuoti kelionės traukiniu, autobusu, kelto bei įvažiavimo į Neringą mokesčiai, todėl keleiviams nereikia jaudintis dėl papildomų mokesčių.

"Pajūrio ekspreso" keleiviai galės rinktis iš dviejų kelionės klasių: verslo ir ekonominės. Į verslo klasės bilietą įskaičiuoti nemokami gėrimai ir užkandis, įrengtos komfortiškesnės sėdimos vietos, vagone važiuoja mažiau keleivių.

"Pajūrio ekspreso" bilietų kainos išliks tokios pat, kaip ir pernai — į Palangą bilietas kainuos 21 Eur, vykstant ekonomine klase ir 24,60 Eur važiuojant verslo klase. Bilietai į Nidą kainuos 22,30 Eur ekonomine klase ir 26 Eur verslo klase.

Tegai:
kurortas, jūra, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje vilkikų puspriekabės pradedamos vežti geležinkeliu
Švelninant apribojimus šalyje grąžinami dar trylika traukinių reisų
Durys

Alytuje policijos pareigūnu prisistatęs asmuo apvogė pagyvenusią moterį

(atnaujinta 09:32 2020.06.02)
Garbingo amžiaus moteris atidarė nusikaltėliui buto duris po to, kai jis prisistatė policijos pareigūnu, o tas prieš ją panaudojo fizinę jėgą

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Alytuje vyras panaudojęs fizinę jėgą prieš moterį apvogė jos butą, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko pirmadienį, birželio 1 dieną, apie 11:45.

Anot policijos pranešimo, į butą, atidarius duris, užėjo policijos pareigūnu prisistatęs asmuo, kuris, panaudojęs fizinę jėgą prieš 1932 metais gimusią moterį, pagrobė galbūt penkis tūkstančius eurų.

Pažymima, kad dėl patirtų sužalojimų nukentėjusioji paguldyta į ligoninę.

Tegai:
vagystė, Lietuva, Alytus
Dar šia tema
Anykščių rajone apvogti trys traktoriai
Vilniaus rajone sumušta ir apvogta pagyvenusi pora
Vilniaus apskrityje sulaikyti trys vyrai, bandę apvogti parduotuvę
Protestai Amerikoje

Nepriklausomi teismo medicinos ekspertai įvardijo George'o Floyd'o mirties priežastį

(atnaujinta 11:18 2020.06.02)
Anksčiau pranešta, kad mirusiojo George'o Floyd'o šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo, kurį atliko Minesotos Henepino apygardos teismo ekspertai, rezultatais

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Mineapolyje mirusio afroamerikiečio George'o Floyd'o mirtis dėl policijos kaltės sukėlė neramumus JAV, jo šeimos prašymu atlikta nepriklausoma autopsija parodė, kad jis mirė dėl uždusimo, sakė Floyd'o šeimos advokatas Benjamin'as Crump'as, praneša RIA Novosti.

"Pasaulyje garsūs teismo medicinos ekspertai Michael'as Baden'as ir Allecia Wilson nustatė, kad Floyd'o mirtis buvo žmogžudystė, kurią sukėlė uždusimas suspaudus kaklą ir nugarą. Dėl to nutrūko kraujo tekėjimas į smegenis", — pranešime Twitter sakė advokatas.

Spaudimas dešinėje Floyd'o miego arterijos pusėje trukdė kraujui patekti į smegenis, o nugaros suspaudimas trukdė jam kvėpuoti. Nepriklausomų teismo medicinos ekspertų teigimu, "sunkumas ant nugaros, antrankiai ir padėtis" buvo susiję veiksniai, trukdantys diafragmos funkcijai. Pranešama, kad Floyd'as mirė įvykio vietoje.

"Tai, ką mes nustatėme, atitinka tai, ką žmonės matė. Jokios kitos sveikatos problemos prie mirties neprisidėjo", — teiginyje cituojami medicinos eksperto Baden'o žodžiai.

"Floyd'o mirtis buvo pareigūnų nužudymas, kurie iš jo tyčiojosi, laikydami jį prispaudę prie žemės daugiau nei aštuonias minutes", — sakė Crump'as.

Jo manymu, pateikta informacija patvirtina ketinimą ir yra pagrindas kaltinti pareigūną Derek'ą Chauvin'ą dėl pirmo laipsnio nužudymo.

Anksčiau buvo pranešta, kad mirusiojo George'o Floyd'o šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo, kurį atliko Minesotos Henepino apygardos teismo ekspertai, rezultatais.

Preliminarūs rezultatai parodė, kad Floyd'o mirties priežastis nebuvo uždusimas, nors jo kaklas buvo užspaustas mažiausiai aštuonias minutes, o arešto, sveikatos problemų ir, tikriausiai, svaigalų kiekio organizme derinys.

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Tegai:
protestai, mirtis, JAV
Dar šia tema
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
ESBO paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti žurnalistų saugumą
Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais