Cigaretės

Ukrainietis mikroautobuse įrengtose slėptuvėse vežė du tūkst pakelių cigarečių

28
(atnaujinta 12:32 2018.10.31)
Lietuvos pasieniečiai sulaikė užsienietį, mėginusį į šalį iš Baltarusijos įvežti rūkalų kontrabandą

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Raigardo punkte pasieniečiai ir muitininkai sulaikė ukrainiečio vairuotą mikroautobusą, kuriame buvo įrengta kontrabandinių rūkalų slėptuvė, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį naktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai Raigardo punkte tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą vykusį mikroautobusą "Volkswagen LT".

Lenkiškais registracijos numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 27 metų Ukrainos pilietis. Vyro asmens bei automobilio registracijos dokumentai buvo tvarkingi, tačiau pasieniečiams įtarus, kad mikroautobuse gali būti gabenamas neteisėtas krovinys, "folksvageną" nuspręsta apžiūrėti detaliau.

Į pagalbą pasitelkus Raigardo punkte dirbusius muitininkus išsiaiškinta, kad automobilyje yra įrengta slėptuvė – salono pertvaroje, skiriančioje keleivių sėdynes nuo krovinių skyriaus, aptikta specialiai įrengta ertmė.

Joje pareigūnai rado du tūkstančius pakelių cigarečių "Premier", "Magnat" ir "Magnat 7". Rūkalai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Mikroautobuse aptikta cigarečių kontrabanda
Mikroautobuse aptikta cigarečių kontrabanda

Tokio krovinio vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip šeši tūkstančiai eurų.

Muitininkai ukrainiečiui dėl kontrabandos pradėjo administracinę teiseną. Už tokį pažeidimą užsieniečiui gresia bauda nuo 2,7 iki 6 tūkstančių eurų. Teismas taip pat gali konfiskuoti 1,7 tūkst. eurų įvertintą mikroautobusą "Volkswagen LT".

Po apklausos ukrainietis paleistas. Jis įpareigotas atvykti į Druskininkų apylinkės teismą. Cigaretės ir mikroautobusas saugomi Raigardo punkte.

28
Tegai:
cigarečių kontrabanda, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Šalčininkietis kontrabandines cigaretes vežė trijose automobilio slėptuvėse
"Diplomatas" iš Baltarusijos buvo sučiuptas su cigarečių kontrabanda
Šalčininkietis suimtas su 4 tūkst pakelių baltarusiškų cigarečių