Ugniagesys, archyvinė nuotrauka

Tenka keistis kelnėmis: Lietuva nesugeba aprūpinti ugniagesių tarnybine apranga

24
(atnaujinta 07:25 2018.11.01)
Pagal vyriausybės planus, iš vidaus reikalų sistemos pareigūnų 2019 metais labiausiai didės ugniagesių gelbėtojų biudžetas

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Tačiau suplanuotų lėšų nepakaks nupirkti pakankamai tarnybinės aprangos, kad ugniagesiams darbe nereikėtų vieniems iš kitų skolintis kelnių, teigiama LRT reportaže.

Panevėžio rajono savivaldybės ugniagesiai į gaisrą važiuoja surūdijusiu, kolūkių laikus menančiu sunkvežimiu.

"Esmė — nuvažiuoti į gaisrą kuo greičiau, o su sovietinių laikų GAZ66 važiavimas tik per laukus greitesnis gali būti, keliais daugiau 70 km/val. nevažiuosi", — sako Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesys Audrius Stundža.

Gaisrus mieste gesinantys priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ugniagesiai turi greitesnės ir geresnės technikos. Tačiau jų profesinių sąjungų atstovai sako, kad valdžia ugniagesiams neparūpina antro tarnybinės aprangos komplekto, todėl pareigūnams tenka keistis kelnėmis.

"Kiekvienas nešiojasi darbo tarnybinę aprangą gaisrinėje ir ant jos velkasi kovinę aprangą ir vyksta į gaisrą, kur suprakaitavęs, sušlapęs ar kitaip susitepęs viduje visas grįžta iš gaisro ir neturi kuo pasikeisti, ir tada vyresni ugniagesiai, kurie dar turi kažkokių kelnių, jam pasiūlo, tuomet laikinai žmogus būna su tomis kelnėmis, bet įsakymuose nurodyta laikytis tarnybinės uniformos dėvėjimo taisyklių, bet to jie negali įgyvendinti, o treningų negalima vilkėti tarnybinėse patalpose", — pasakoja Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.

Profsąjungų lyderis sako, kad Lietuvoje trūksta 500 ugniagesių, todėl ten, kur turėtų važiuoti penki, važiuoja trise, o į uždūmytą patalpą, kur turėtų eiti trise, eina dviese arba laukia kitos komandos. Vidutinis statutinio ugniagesio atlyginimas šiuo metu siekia apie 721 eurą, jis mažesnis nei kitų valstybės pareigūnų, o savivaldybių ugniagesių dar mažesnis — apie 500.

Šiemet didės ugniagesių atlyginimai >>

Vyriausybės Seimui pateiktame biudžeto projekte priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui numatyta finansavimą didinti labiau nei kitiems vidaus reikalų sistemos pareigūnams — beveik 8 proc., tačiau šio departamento vadovai sako, kad numatyti pinigai neišspręs visų ugniagesių keliamų problemų ir antrų kelnių kitais metais jiems niekas pirkti nežada.

Anksčiau "Profsąjungų naujienos" skelbė, kad ugniagesiai gelbėtojai dėl reikalingų priemonių trūkumo priversti pažeidinėti numatytas taisykles ir dažnai rizikuoja savo sveikata. Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas pažymi, kad savo sveikata ir gyvybe rizikuojantys ugniagesiai turi gauti atitinkamą finansavimą.

24
Dar šia tema
Trečdalis gyventojų neskuba įsirengti dūmų detektorių
Kovai su miškų gaisrais bus pasitelkta šiuolaikiška technika
Ugniagesiai patikrins, kaip gyventojai pasiruošė šildymo sezonui