Kareivinės Rukloje

Lietuva pritraukia investuotojus į trijų karinių miestelių statybas

39
(atnaujinta 15:44 2018.11.01)
Krašto apsaugos ministerija pristatė strateginį infrastruktūros statybos Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose projektą

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuva kviečia užsienio investuotojus statyti tris karinius miestelius, praneša Krašto apsaugos ministerijos (KAM) spaudos tarnyba.

Antradienį Vilniuje KAM pristatė strateginį krašto apsaugos sistemos projektą. Per ateinančius kelerius metus planuojama pastatyti naują bataliono dydžio karinę infrastruktūrą Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose.  

"Šių karinių miestelių dėka kuriame atgrasymą. Tai yra, stipriname kariuomenę, bendradarbiavimą su mūsų partneriais, su NATO, Europos Sąjungos šalimis ir mūsų ryšiais su visuomene, o tai yra dar svarbiau kalbant apie atgrasymą", – pareiškė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, pristatydamas projektą.

Projekto pristatymo metu Krašto apsaugos ministerijos atstovai supažindino su pasirinkta investuotojų atrankos procedūra, jos etapais, minimaliais kvalifikacijos reikalavimais ir išankstinės atrankos kriterijais, taip pat pristatė pasiūlymų vertinimo kriterijus, pagrindinius techninius projektų įgyvendinimo reikalavimus, esmines partnerystės sutarties sąlygas.

Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką >>

Numatoma, kad projektui įgyvendinti bus pasitelktas privatus sektorius. Bendra tiesioginių investicijų suma gali siekti apie 90 milijonų eurų. Daroma prielaida, kad sutartis su investuotojais bus pasirašyta 2020 metais.

39
Dar šia tema
Pasidavė be kovos: kas laukia Lietuvos pėstininkų Bundesvere
Atitrūkimas nuo realybės: Lietuva aukoja branduolinį saugumą dėl politikos
"Defense News" numato, kas laukia JAV karo Europoje atveju
Mirties kilpa: militarizacija Lietuvai nežada nieko gero
Lietuvoje kuriami nauji teisinių santykių karo metu nuostatai