Пограничный пункт

Baltarusijos ir Lietuvos muitininkai turi planą, kaip sumažinti eiles pasienyje

24
(atnaujinta 09:47 2018.11.02)
Abiejų valstybių muitinių atstovai planuoja jau šį mėnesį pritaikyti naują tuščių sunkvežimių įforminimo sistemą

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Baltarusijos muitinės pareigūnai kartu su kolegomis iš Lietuvos ir Latvijos nustatė priemones, kurios padės sumažinti eiles pasienio kontrolės punktuose, ketvirtadienį pranešė Baltarusijos valstybinis muitinės komitetas.

Tradiciškai įtempta padėtis pasienio kontrolės punktuose susidaro savaitgaliais, kai sunkvežimiai išvyksta iš Baltarusijos į ES valstybes, ypač didelės eilės susidaro Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje. Šia kryptimi eilėse stovi daugiau nei 600 sunkvežimių, o per kelias dienas jų skaičius gali siekti 900.

Baltarusijos muitinės komiteto pirmininkas Jurijus Senko anksčiau pareiškė, kad techniniu požiūriu Baltarusija yra pasirengusi išleisti didelius transporto kiekius, tačiau fiziškai negali to padaryti, nes kaimyninė Lietuva nepriima tokio skaičiaus transporto priemonių.

Pasak komiteto, muitininkams pavyko sutarti su Lietuvos muitinės atstovais dėl tuščių krovininių transporto priemonių kontrolės formalumų optimizavimo ir stovėjimo eilėse laiko mažinimo.

Šį mėnesį jau planuojama praktiškai taikyti procedūrą kontrolės punkte "Kamennyj Log – Medininkai".

Susitikimo dalyviai nurodė, kad vienas iš mechanizmų, skirtų transporto priemonių patikrinimo procedūrai per Lietuvos sieną sutrumpinti, yra iš anksto pateikta elektroninė kuro deklaracija.

24
Dar šia tema
Apie tūkstantį vilkikų stovi Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje
Penkta diena eilių: į Lietuvą negali patekti sunkvežimiai ir lengvieji automobiliai
Apie tūkstantis vilkikų stovi Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje septintą spūsties dieną
Daugiau nei 800 sunkvežimių iš Baltarusijos negali patekti į Lietuvą
Po savaitgalio sunkvežimių eilės Lietuvos pasienyje auga toliau