Darbas biure, archyvinė nuotrauka.

"Švogerių" kraštas: Lietuvoje klesti nepotizmas

64
(atnaujinta 08:10 2018.11.07)
Absoliuti dauguma žmonių teigia, kad nepotizmas, asmeninių ryšių su vadovais palaikymas, yra vienas pagrindinių "laidų" įsidarbinti

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Visuomenės tyrimas atskleidė, kad dauguma gyventojų mano, jog nepotizmas vis dar sudaro kliūtis skaidriai karjerai ir produktyviam darbui, ypač regionuose kuriamuose versluose, rašo LRT.

"Kalbant apie toleranciją nepotizmui, visuomenė gan gerai jį atpažįsta ir nelabai toleruoja. Beveik 70 proc. respondentų teigia, kad didelė dalis gabių žmonių nepatenka į darbo rinką ir dėl to galimai Lietuva netenka talentų. Mes esame pakliuvę lyg į įkaitų situaciją, kai dėl šalies mažumo šių reiškinių išspręsti tarsi neįmanoma", – sako Vilniaus politikos analizės instituto tyrimų vadovas Gintaras Šumskas. 

Pasak Šumsko, pagrindinės nepotizmo problemos susijusios su įsidarbinimu. Absoliuti dauguma žmonių teigia, kad nepotizmas, asmeninių ryšių su vadovais palaikymas, yra vienas pagrindinių "laidų" įsidarbinti.

Privataus sektoriaus atstovai mažiau linkę dramatizuoti nepotizmo situacijas, nes savo verslą dažnai kuria, įdarbindami sau artimus, pažįstamus žmones, remdamiesi rekomendacijomis. 

Vilniaus politikos analizės instituto ekspertas Algis Davidavičius sako, kad šeimos verslai nėra blogai, bet iš tikrųjų jų nėra daug. Tačiau mūsų šalies įstatymai palieka spragų, kuriomis naudojantis galima elgtis nesąžiningai.

Didesnėse privataus verslo bendrovėse, kuriose labiausiai klesti nepotizmas, derėtų keisti kultūrą. Davidavičiaus teigimu, tai galima daryti visuomenės ir institucijų pastangomis. Aukštesni etikos standartai turėtų padėti plėstis verslams ne tik pačioje šalyje, bet ir regione. 

64
Tegai:
vadovas, ryšiai
Dar šia tema
Paksas: Lietuvos valdžia abejinga piliečių problemoms
Jurgis Didžiulis: kovoje su korupcija reikia pradėti nuo savęs
Trys idėjos Lietuvai — svajoti nekenksminga
Reikalaujame atsistatydinti: Lietuvos žmonėms atsibodo ministrų eksperimentai