Арунас Сторпирштис в фильме Георгия Юнгвальд-Хилькевича Сезон чудес.

Mirė teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis

409
(atnaujinta 13:35 2018.11.07)
TSRS ir Lietuvos aktorius Arūnas Storpirštis mirė Vilniuje, eidamas 69 metus

VILNIUS, lapkričio 7 – Sputnik. Eidamas 69 metus mirė žinomas teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis, praneša LRT.

Storpirštis mirė antradienį po ilgos ligos. Tačiau iki paskutinės dienos jis nesustojo dirbti.

Aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas, sužinojęs apie bendražygio netektį, sakė, kad Storpirštis buvo labai gili asmenybė, o kartu su sarkazmu turėjo hamletiško charakterio apraiškų.

"Mes visi turime savo vaidmenį. Storpirštis, nors ir turėjo gerą humoro jausmą, jis kartu buvo labai gilus žmogus, turėjo gilią dvasią. Ir į ją, matyt, nelabai ką įsileisdavo. Po to šaunaus vyruko įvaizdžiu slypėjo labai gilus žmogus", – teigė Rumšas.

Režisierius Raimundas Banionis, kuriam teko nemažai dirbti su Arūnu Storpirščiu, sakė, kad Storpirštis buvo puikus aktorius.

"Jis labai draugiškas žmogus, kuriuo galima pasitikėti. Sunku apie tai dabar kalbėti, tai tikrai geras žmogus, geras draugas. Žmogus, į kurį galima atsiremti. Arūnas niekuomet nenusisukdavo, visuomet padėdavo. Pagalbą jis suprato kaip natūralią žmogaus būseną", – tvirtina Banionis.

Dėl teatro ir kino aktoriaus Arūno Storpirščio mirties užuojautą pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anot šalies vadovės, kino ir televizijos filmų juostos išsaugos aktoriaus suvaidintus personažus, o žiūrovų atmintis – ir legendinius Jaunimo bei kitų teatrų spektaklius. Prezidentė pabrėžė, kad tai vaidmenys, kurie nepalikdavo abejingų, nes buvo sukurti, atiduodant visas talento jėgas.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat pareiškė užuojautą dėl Storpirščio mirties.

"Netekome iškilaus aktoriaus šalies teatro ir kino istorijoje sukūrusio daug įsimintinų vaidmenų. Atmintyje liks nepamirštami Arūno Storpirščio vaidmenys kine, televizijos filmuose, laidose bei serialuose. Lietuvai netekus išskirtinės asmenybės, kino ir teatro legendos reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio artimiesiems, draugams, mokiniams, bendražygiams ir visai šalies aktorių bendruomenei. Linkiu dvasinės stiprybės", – rašoma premjero žinutėje.

Storpirštis gimė 1950 metais Vilniuje, 1975-aisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą. Tais pačiais metais jis pradėjo dirbti sostinės Jaunimo teatre ir šio teatro trupei priklausė iki šiol.

Šiame teatre Storpirštis vaidino garsiuose Jaunimo teatro pastatymuose "Ilga kaip šimtmečiai diena", "Meilė ir mirtis Veronoje", "Škac, mirtie, visados škac", "Pirosmani, Pirosmani" ir kituose.

Storpirštis daug filmavosi ir Lietuvoje, ir Tarybų Sąjungoje. Jis vaidino "Žiemos vyšnioje", "Amerikietiškoje tragedijoje", "Chameleono žaidimuose", "Ir ten krantai smėlėti", "Žalstvykslėse", "Žvaigždėje", "Eurazijos aborigene", "Dėdė, Rokas ir Nida", kt.

409