JTO vėliava, archyvinė nuotrauka

Lietuva skyrė lėšų JTO humanitarinei pagalbai teikti

13
(atnaujinta 16:50 2018.11.07)
Centrinis greitojo reagavimo fondas įsteigtas siekiant, kad JT humanitarinė pagalba nukentėjusiems stichinės nelaimės ar ginkluoto konflikto atveju būtų teikiama operatyviai ir sklandžiai

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) skyrė 20 tūkst. eurų Jungtinių Tautų (JT) centriniam greitojo reagavimo fondui (angl. CERF) humanitarinei pagalbai teikti, rašo URM spaudos tarnyba.

Centrinis greitojo reagavimo fondas įsteigtas siekiant, kad JT humanitarinė pagalba nukentėjusiems stichinės nelaimės ar ginkluoto konflikto atveju būtų teikiama operatyviai ir sklandžiai.  CERF užtikrina, kad lėšos per tarptautinių organizacijų tinklą ( JT vaikų fondą (UNICEF), JT pabėgėlių agentūrą (UNHCR), Pasaulio maisto programą (WFP), Pasaulio sveikatos organizaciją (WHO) ir kitas) būtų nukreiptos ten, kur jų labiausiai reikia.

CERF lėšos yra renkamos tik iš savanoriškų įnašų. Pagrindiniai donorai – valstybės narės; prisidėti gali ir privatūs finansuotojai, kiti fondai. Fondo gyvybingumas priklauso nuo valstybių narių ir privačių donorų dosnumo. 2017 metais Lietuva CERF taip pat skyrė 20 tūkst. eurų.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija 2018 metais humanitarinei pagalbai Ukrainai, Jemenui, Sirijai, Somaliui, Maliui, Gvatemalai, Palestinos pabėgėliams, Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui ir Jungtinių Tautų centriniam greitojo reagavimo fondui iš viso jau skyrė 265 tūkst. eurų.

13
Tegai:
humanitarinė pagalba, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Dar šia tema
Lietuva suteikė 10 tūkst eurų pagalbą Dominikai dėl uragano "Marija"
Lietuva skyrė 50 tūkst eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai
''Broliška pagalba'': Lietuva skatina ginkluotą konfliktą Ukrainoje
Įvykdysime ir viršysime: Lietuva nušluostys nosį visoms NATO narėms