Kalėjimas

Kauniečiui metamfetamino gamybą skirta 12,5 metų laisvės atėmimo bausmė

60
(atnaujinta 12:13 2018.11.08)
Per kratas vyro sodyboje, Zarasų rajone, teisėtvarkos pareigūnai rado labai didelį kiekį metamfetamino ir žaliavos – prekursorių – jam gaminti, be to, ten buvo surasti ir neteisėtai laikomi šoviniai bei arbaletas su strėlėmis

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Kaunietis, savo sodyboje, Zarasų rajone, gaminęs psichotropinę medžiagą – metamfetaminą, nuteistas 12,5 metų laisvės atėmimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Kaune gyvenantis 42 metų Ž.K. Panevėžio apygardos teismo praėjusią savaitę buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu bei neteisėto disponavimo šaudmenimis ir nešaunamuoju ginklu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, o jiems vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Songaila.

Tyrimas buvo pradėtas pernai, gavus informacijos, kad Ž.K. savo nuošalioje sodyboje galimai gamina narkotinę medžiagą ir disponuoja dideliais jos kiekiais. Buvo atlikti teismo sankcionuoti kriminalinės žvalgybos veiksmai ir kratos sodyboje, o Ž.K. sulaikytas.

Kratos metu Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai įvairiose sodybos vietose ir aplinkinėje teritorijoje rado 245 gramus metamfetamino ir ne vieną talpą su prekursoriais, taip pat įrangą narkotinėms medžiagoms gaminti.

Metamfetamino pėdsakų buvo rasta ir ant Ž.K. sportinių kelnių, nors jis ikiteisminio tyrimo metu kategoriškai neigė, kad yra susijęs su jo sodyboje rastomis narkotinėmis medžiagomis ir jų ruošiniais.

Kai per teismo posėdį buvo parodyti vaizdo įrašai ir atliktas įrodymų tyrimas, teisiamasis iš dalies pripažino savo kaltę – ėmė teigti, kad iš tiesų bandė pasigaminti kvaišalų, tačiau jam nepavyko ir jis viską sunaikino. Tai, ką rado pareigūnai kratos metu, neva priklauso jo pažįstamui Donatui, kurio pavardės nežino – jam kelis kartus buvo išnuomavęs sodybą.

Be to, kratų metu buvo surasti ir 49 vienetai neteisėtai laikomų 9 mm šovinių bei arbaletas su strėlėmis. Ž.K. paaiškino, kad arbaletą su strėlėmis jam prieš kelerius metus padovanojo draugai. Arbaletą jis laikė pirtelėje nežinodamas, kad tam reikalingas leidimas. O per kratą rastus šovinius teigė matantis pirmą kartą.

Teismas pripažino Ž.K. kaltu dėl visų kaltinimų, kuriuos jam kvalifikavo prokurorai. Skirdamas bausmę, Panevėžio apygardos teismo teisėjas konstatavo, kad teisiamasis gamino ir laikė labai didelį psichotropinių medžiagų ir pirmos kategorijos pirmtako (prekursoriaus) kiekį bei įrangą kvaišalams gaminti. Siekimu išvengti baudžiamosios atsakomybės teismas įvertino ir Ž.K. teiginius, kad sodybos rakinamoje patalpoje rasti šoviniai priklauso ne jam.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. Paskelbus nuosprendį, nuteistasis buvo suimtas teismo salėje.

60
Tegai:
Lietuva, narkotikai
Dar šia tema
Lietuva lyderiauja tarp Baltijos šalių pagal mirčių nuo narkotikų skaičių
Policija išaiškino narkotinių medžiagų auginimo ir ruošimo laboratoriją
Vilniuje demaskuoti kokaino platintojai
Klaipėdos kriminalistai sulaikė du narkotikų platintojus