Moteris skaito knygą akliesiems, archyvinė nuotrauka.

Žmonėms su regos negalia daugiau prieinamų kūrinių

16
(atnaujinta 13:52 2018.11.08)
Aklieji, taip pat regos sutrikimų ar kitą teksto skaitymo negalią turintys žmonės nemokamai galės pasiekti daugiau jiems prieinamų formatų kūrinių ir objektų: knygų, periodinių leidinių, spaudinių, kitų tekstų, taip pat natų, įskaitant garso formato medžiagą

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Akliesiems, regėjimo sutrikimų ar kitą spausdinto teksto skaitymo negalią turintiems asmenims skirti kūrinių ir kitų objektų formatai nekomerciniais tikslais galės būti gaminami be autorių sutikimo, praneša Kultūros ministerija.

Jais taip pat bus leidžiama nemokamai keistis tarp Europos Sąjungos ir kitų Marakešo sutartį ratifikavusių valstybių, taip papildant nacionalinius fondus.

"Įsigaliojus įstatymo pataisoms, aklieji, taip pat regėjimo sutrikimų ar kitą teksto skaitymo negalią turintys asmenys nemokamai galės pasiekti daugiau jiems prieinamų formatų kūrinių ir objektų: knygų, žurnalų, laikraščių, periodinių leidinių, spaudinių, kitų tekstų, taip pat natų, įskaitant garso formato medžiagą", – sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

2018 metų sausio 1 dienos duomenimis, Lietuvos aklųjų bibliotekos, didžiausios šalyje specialiųjų formatų leidinių, skirtų skaitymo sutrikimų turintiems žmonėms, leidėjos fondą sudarė daugiau kaip 292 600 egzempliorių įvairių dokumentų, kasmet specialiaisiais formatais išleidžiama daugiau nei 400 leidinių, iš kurių daugiausia – knygos ir žurnalai.

Naujasis teisinis reguliavimas suteiks galimybę šiai bibliotekai ir kitoms pelno nesiekiančioms institucijoms, įskaitant viešąsias ir specialiąsias bibliotekas, švietimo įstaigas, gaminti skaitymo sutrikimų turintiems asmenims prieinamos formos kopijas ir keistis jomis su kitų valstybių institucijomis. 

Įstatymo pataisų projekte numatyta, kad Vyriausybės įgaliota institucija sudarys tokių bibliotekų ir įstaigų sąrašus, skelbs juos interneto svetainėje.

16
Tegai:
knygos, negalią turintys žmonės, aklieji
Dar šia tema
Politikai nevykdo savo pažadų dėl neįgaliųjų integracijos į darbo rinką
Vilniaus televizijos bokšto durys tris dienas atvertos neįgaliesiems
Kauno poliklinikoje daug metų diskriminuojami neįgalieji