Senamiestis, archyvinė nuotrauka

Turto bankas išparduoda Senamiestyje įsikūrusius pastatus

28
(atnaujinta 14:27 2018.11.09)
Turto bankas skelbia aukcioną ir pirmą kartą rinkai siūlo Vilniaus širdyje įsikūrusius pastatus

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Artėjant metų pabaigai Turto bankas pirmą kartą rinkai pasiūlė unikalius Vilniaus širdyje įsikūrusius pastatus, rašoma pranešime žiniasklaidai.  

Už 2 mln. 800 tūkst. eurų (pradinė kaina)parduodamos XIX amžiuje pradėtos statyti Mokslo paskirties patalpos, esančios Vilniuje, Žygimantų g. 9. Bendras patalpų plotas – 1597,69 kv. m. Kartu parduodamas ir 46,10 kv. m garažas bei 0,0902 ha žemės sklypas.

Taip pat viešo aukciono būdu Vilniuje bus parduotas Vaikų ligoninės administracinis pastatas, ligoninės pastatai, valgykla, vaikų krizių centras, kiemo statiniai bei du žemės sklypai, esantys prestižiniame Žvėryno mikrorajone, Vytauto g. 15. Vienas sklypas yra 0,8138 ha ploto, kitas – 0,1694 ha. Pradinė pardavimo kaina 4 mln. 740 tūkst. eurų.

Šių metų pabaigoje naujų investuotojų laukia ir buvusi Kultūros mokykla, esanti Rotušės aikštėje, Vilniuje, Didžioji g. 38.  Buvusią Kultūros mokyklą sudaro 4 pastatų kompleksas, kuris suformuoja uždarą kiemą. XVII amžiuje pradėti statyti  pastatai tarpusavyje sujungti vidiniais praėjimais. Bendras komplekso plotas – 2.702 kv. metrai.  Žemės plotas – 0,1073 ha (1.073 kv.m ). Pradinė pardavimo kaina 4 mln. 200 tūkst. eurų

Turto bankas už 82 tūkst eurų parduoda tarybinį lėktuvą >>

Naujo pirkėjo laukia patalpos, esančios Gedimino pr. 64A, Vilniuje. Patalpos yra pirmame pastato aukšte, o per didelius vitrininius langus atsiveria Gedimino prospektas. Viešo aukciono būdu patalpos bus pardavinėjamos už pradinę 340 tūkst. eurų kainą.

Taip pat Vilniuje, Kedrų g. 6, bus parduodamos bendrabučio patalpos su kavinės patalpomis, kurių bendras plotas 2064,19 kv. m bei 0,2366 ha žemės sklypas. Pradinė pardavimo kaina 1 mln. 130 tūkst. eurų.

28
Tegai:
pastatas, nekilnojamas turtas, Senamiestis, Turto bankas
Dar šia tema
Dauguma lietuvių atsisako ištirti pastatų fasado apdailos medžiagų degumą
Ruošiamasi atgaivinti Siesikų dvarą
Valstybė atnaujins viešuosius pastatus už beveik 2 mln eurų
kanalizacijos dangtis

Daugiausia buitinių nuotekų pažeidimų pasitaiko nuošalesnėse kaimiškose vietovėse

(atnaujinta 18:11 2020.11.27)
Asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, gali sulaukti administracinių baudų iki 1170 eurų, taip pat tokiais atvejais teks atlyginti aplinkai padarytą žalą

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Aplinkosaugininkai, tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose jau atliko 22 reidus ir aplankė per 200 privačių namų valdų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Be nuolatinės ūkio subjektų priežiūros, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šiais metais ypač didelį dėmesį skyrė individualių nuotekų (privačių namų valdų nuotekos) tvarkymo kontrolei.

Vertinant, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose atlikti 22 reidai, per kuriuos aplankyta per 200 privačių namų valdų. Rezultatai ne itin džiuginantys — nustatytas 41 nuotekų tvarkymo reikalavimų pažeidimas.

Daugiausia pažeidimų pasitaiko nuošalesnėse kaimiškose vietovėse: gyventojai vis dar neturi įsirengę nuotekų kaupimo rezervuarų, nuotekos pilamos tiesiog ant žemės paviršiaus ar iškastose duobėse grunte. Užfiksuota atvejų, kai nuotekų kaupimo rezervuarai nesandarūs, nuotekos ne išvežamos į nuotekų valymo įrenginius, o išleidžiamos į aplinką. Taip teršiamas gruntas, gruntiniai vandenys.

Svarbu žinoti, kad nuotekos gali būti kaupiamos tik sandariuose, uždaruose gamykliniuose nuotekų kaupimo rezervuaruose ir tik tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti biologinio nuotekų valymo įrenginio ar prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo įrenginių. Mažiausias nuotekų kaupimo rezervuaras turi sutalpinti per 7 dienas susidarančias nuotekas.

Kadangi sukauptas nuotekas privaloma periodiškai ir laiku išvežti, gyventojai, individualiai tvarkantys nuotekas, privalo turėti sutartis su nuotekų vežėjais. Taip pat būtina turėti ir saugoti buitinių nuotekų išvežimą patvirtinančius dokumentus.

Asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, gali sulaukti administracinių baudų iki 1170 eurų, taip pat tokiais atvejais teks atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Tegai:
pažeidimai, nuotekos, Aplinkos apsaugos departamentas
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai per reidą Klaipėdoje ir Šilutėje paėmė 16 tinklų
Už neteisėtą žvejybą Lietuvos gyventojui teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų žalą
Nubausti draudžiamu būdu elnią sumedžioję asmenys
Prekybos centras

Atskleista, kaip nepasiduoti nuolaidų pagundoms

(atnaujinta 18:07 2020.11.27)
Tam, kad nereikėtų vėliau gailėtis dėl be reikalo įsigytų daiktų, patariama laikytis kelių paprastų taisyklių

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Gyventojų apklausos rodo, kad apie pusė pirkėjų gailisi dėl pirkinių, įsigytų su viliojančia nuolaida, rašo "Swedbank" spaudos tarnyba.

Automobiliai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Artėjantys didieji pasauliniai išpardavimai "juodasis penktadienis" ir "kibernetinis pirmadienis" taps dar vienu iššūkiu suvaldyti emocinį apsipirkimą. Ypač dabar, kai kiti įprasti malonumai tampa sunkiai pasiekiami, o apie keliones galima tik pasvajoti. 

Lietuvos gyventojai taip pat mielai prisijungia prie pasaulinių tendencijų ir šių išpardavimų metu medžioja nuolaidas. Tačiau tokios medžioklės metu dažnas pirkėjas patenka į emocinio apsipirkimo spąstus. 

Atrodytų, jei seniai nusižiūrėtą reikalingą prekę įsigysime su didele nuolaida, galime išties sutaupyti. Tačiau bėda ta, kad prekių su geromis nuolaidomis per išpardavimus apstu, tad kelias sekundes pagalvoję "tikrai pravers", krauname "pigias" prekes į krepšį.

Dienos pabaigoje svarstome nustebę, kas čia iš tiesų nutiko — sutaupėme, nes pirkome su gera nuolaida, ar iššvaistėme pinigus įsigydami prekių, kurių mums visai nereikia. 

Triukai, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį

Tokio pobūdžio emocinį pirkimą internete suvaldyti išties sunku, tačiau verta atkreipti dėmesį į kelis dalykus ir prisiminti juos apsipirkimo metu.

Vienas populiariausių nuolaidų metu taikomų metodų yra inkaro principu paremta kainodara (angl. anchoring). Į ją vienas iš pirmųjų dėmesį atkreipė Nobelio premijos laureatas, elgsenos ekonomikos mokslininkas Danielis Kahnemanas.

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogui yra sunku arba net neįmanoma racionaliai įvertinti, kiek gali kainuoti jam reikalingas daiktas. Pavyzdžiui, kaip žinoti, ar megztuko vertė yra 10, ar 100 eurų? Tik esant labai mažai arba labai didelei kainai, žmogus pradeda abejoti realia daikto verte.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tam, kad tariamai padėtų suprasti prekės vertę, prekybininkai mums nuleidžia inkarus, tai yra, atskaitos taškus. Jie parodo, kad šiuo metu kaina neva yra labai gera — sena didesnė kaina yra nubraukta ir užrašyta nauja, daug mažesnė. Tada mūsų sprendimas tampa lengvesnis ir mums atrodo, kad mes laimėjome — prekę įsigijome pigiau, sutaupėme, ir dabar turime daugiau pinigų.

Panašus į inkaravimą pavyzdys yra ir kainų rašymas su skaičiumi 9, pavyzdžiui — 59 EUR. Tokiu atveju, sprendimą žmogus daro vien tik pažvelgęs į pirmąjį skaičių.

Toks kainos pateikimas niekam nėra naujiena, ir dažnas žino apie šį prekybininkų žaidimą su pirkėjais. Daugelis supranta, kad batai, kainuojantys 59 eurus, yra tik vienu euru pigesni nei 60, tačiau smegenys suvokia, kad jie yra pigesni kone 10 eurų.

Be to, reikia atkreipti dėmesį į kitas emocijas, užplūstančias išpardavimų metu. Visų pirma, tai minios jausmas, kuris apima matant nuolaidų pasiūlymais besinaudojančius artimuosius ir draugus. Taip pat ir pagunda pasinaudoti nuolaida ar pasiūlymais, kurie galioja tik vieną "laimės valandą".

Kaip išlaikyti sveiką protą?

Tam, kad nereikėtų vėliau gailėtis dėl be reikalo įsigytų daiktų, patariama laikytis kelių paprastų taisyklių:

  • Prieš išpardavimus susidarykite sąrašą, ko jums išties reikia;
  • Patikrinkite šių daiktų kainas prieš išpardavimą, tam yra patogių interneto įrankių;
  • Per išpardavimą laikykitės asmeninės finansinės drausmės – pirkite tai, ką buvote suplanavę.
Tegai:
nuolaidos, Swedbank

Sankt Peterburge tėvų kivirčas mokykloje baigėsi masinėmis muštynėmis

(atnaujinta 09:12 2020.11.28)
Vyrams nepavyko išspręsti konflikto susirašinėjant, todėl jie susitiko sutartoje vietoje tam, kad išsiaiškintų asmeniškai. Kažkuris iš jų atsinešė dujinį ir trauminį pistoletus

Sankt Peterburge tėvai, kurie susiginčijo mokykliniame pokalbyje, surengė masines muštynes, praneša televizijos kanalas "360".

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip žmonės gatvėje mušasi prie automobilių. Muštynių dalyviai pakaitomis krenta ant automobilių kapotų, muštynės tai sustoja, tai vėl tęsiasi.

Tėvai iš anksto pokalbyje susitarė susitikti konkrečioje vietoje, kad išsiaiškintų santykius. Kažkuris iš jų atsinešė dujinį ir trauminį pistoletus. Pasak Sankt Peterburgo ir Leningrado srities Vidaus reikalų ministerijos vyriausiojo direktorato, muštynių metu nuaidėjo šūvis.

Po konflikto policija į policijos komisariatą atvežė šešis žmones, tačiau tai dar ne visi muštynių dalyviai.

Policininkas surašė protokolą dėl smulkaus chuliganizmo. Tačiau vienas kitam kaltinimų niekas nepateikė. Nukentėjusių nebuvo.

Baudžiamosios bylos iškėlimo klausimas dar nėra išspręstas.

Tegai:
vaizdo įrašas, muštynės, Rusija