Arbata, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atskleidė netikėtą arbatos naudą

161
(atnaujinta 12:36 2018.11.13)
Tačiau kardiologai atkreipė dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą, siekiant užkirsti kelią daugeliui ligų

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Vakarų Australijos universiteto specialistai nustatė, kad geriant vieną puodelį arbatos per dieną sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų vystymosi rizika, rašo leidinys "Live Science".

Mokslininkai ištyrė 23 metų trukmės tyrimo, kuriame dalyvavo 53 000 žmonių, duomenis. Pažymima, kad apie 12 tūkstančių jų sirgo širdies ligomis. Mokslininkai palygino eksperimento dalyvių mitybą ir padarė išvadą, kad maisto produktų, kurių sudėtyje yra apie 500 miligramų flavonoidų, suvartojimas apsaugo nuo koronarinės širdies ligos, insulto ir periferinės arterijos ligos atsiradimo ir vystymosi. Mokslininkai paaiškina tai elemento priešuždegiminėmis savybėmis.

Šis flavonoido kiekis yra, pavyzdžiui, arbatos puodelyje ar mėlynių saujoje. Be to, mokslininkai pataria nustoti rūkyti ir vartoti alkoholį, nes tai panaikina elemento naudingąsias savybes.

Tyrimo rezultatus "Sputnik" radijui pakomentavo kardiologas Jurijus Serebrianskis.

Lietuva — viena iš ES lyderių pagal mirtingumą nuo širdies ligų >>

"Man šis tyrimas kelia abejonių. Pavyzdžiui, koronarinė širdies liga yra pernelyg rimta liga, kad jos prevencijai galima būtų apsiriboti vien arbatos gėrimu. Kita vertus, arbatos yra labai skirtingos — skiriasi medžiagų turinys. Arbatoje taip pat yra kofeino. O koronarinę širdies ligą sukelia dvi pagrindinės priežastys: lipidų metabolizmo pažeidimas ir hipertenzija. Tuo tarpu arbatos vartojimas padidina kraujagyslių tonusą, o padidėjęs kraujagyslių tonusas gali sukelti hipertenziją. Taip pat yra kitų veiksnių, kurie didina ligos plitimo pavojų: valgomosios druskos apykaita žmogaus organizme, antsvoris ir taip toliau. Kai kurie iš jų yra paveldimi. Visa tai turi būti apsvarstyta. Todėl tokius tyrimus reikėtų atsargiai vertinti. Žmonės neturėtų galvoti, kad jei jie geria arbatą, tai to pakanka, kad būtų sveiki", — perspėja Jurijus Serebrianskis.

161
Tegai:
liga, širdis, mokslininkas, arbata
Dar šia tema
Mokslininkai nustatė, kaip sportas padeda gerinti atmintį
Klaidinga informacija apie generinius vaistus griauna pasitikėjimą ES
Įvardyta dieta, kuri padeda numesti svorio ir nepriaugti jo vėl