Tardymo izoliatoriuje

Kauno tardymo izoliatoriuje nusikaltimo auka buvo užrakinta su įtariamuoju

60
(atnaujinta 10:12 2018.11.14)
Nukentėjusiojo gynėjo teigimu, piktadarys grasino jaunuoliui, todėl jam teko pakeisti savo parodymus teisme

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Kauno tardymo izoliatoriuje nukentėjusysis buvo patalpintas į vieną kamerą su įtariamuoju, dėl to jis pakeitė parodymus prieš savo skriaudikus, praneša LRT.

Kauno apygardos teisme nagrinėjama byla dėl prekybos žmonėmis, kurioje 22-erių metų Martynas (vardas pakeistas – Sputnik) buvo pripažintas nukentėjusiuoju. Jį, dar nepilnametį, sunkios materialinės padėties, menko išsilavinimo, neturintį tvirtų socialinių ryšių, priklausomą nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų, skriaudikai užverbavo ir išgabeno į Vokietiją. Ten jis turėjo vogti alkoholinius gėrimus, maistą, įrankius iš parduotuvių, degalus iš automobilių. Nusikaltimų seriją nutraukė Martyną sulaikiusi Vokietijos policija. Dabar jo skriaudikai teisiami Kaune.

Tuo metu kitoje byloje teisiamas pats Martynas – jis įtariamas vagyste Lietuvoje, todėl, kaip ir jo skriaudikai, laikomas Kauno tardymo izoliatoriuje. Būtent ten jis atsidūrė vienoje kameroje su asmeniu, įtariamuoju jaunuolio nuvežimu į Vokietiją.

Anot LRT, sužinojusi apie incidentą, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė dar spalį skundu kreipėsi į teisingumo ministrą, generalinį prokurorą, Kauno apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą, Kalėjimų departamentą ir Kauno tardymo izoliatorių.

Skunde buvo nurodyta, kad aukai buvo padarytas psichologinis spaudimas laikinojo sulaikymo patalpose.

Kaip pareiškė Mišinienė, kadangi nusikaltėliai suprato, kad Martynas ketina duoti parodymus prieš juos, darė jam psichologinį poveikį grasindami, jog jis neišeis iš izoliatoriaus gyvas, jei duos nepalankius parodymus kaltinamųjų atžvilgiu. Tada Martynas pažadėjo duoti melagingus parodymus teisme ir žodį ištesėjo.

Pasak Martyno advokatės Ingridos Maldeikienės, jaunuolis buvo labai išsigandęs ir apstulbino visus buvusius tesmo salėje tuo, kad pakeitė savo parodymus.

"Jeigu sudėtinga užtikrinti nekorumpuotą liudijančių apsaugą, ko vertos mūsų pagyros tarptautinėje arenoje, kaip duodančių stiprų atkirtį organizuotam nusikalstamumui?" ― klausia Mišinienė.

Pasak jos, tokie incidentai griauna Lietuvos reputaciją.

Kalėjimų departamento duomenimis, pareigūnai, atlikdami tyrimą, peržiūrėjo Priėmimo ir paskirstymo skyriuje įrengtų vaizdo stebėjimų kamerų užfiksuotą vaizdo medžiagą. Iš jos konstatuota, kad "asmuo (Martynas – Sputnik) tiesiogiai ir betarpiškai buvo perduotas atvykusiems konvojaus pareigūnams ir į laikino laikymo kamerą net nebuvo talpinamas, todėl jokio kontakto su minimais asmenimis neturėjo".

Maldeikienė pažymėjo, kad tardymo izoliatoriaus atstovai drąsiai gali teigti, jog viskas atlikta tinkamai, nes minėtame koridoriuke nėra vaizdo kamerų.

Suėmimo vykdymo įstatymas numato suimtųjų ir nuteistųjų izoliavimo reikalavimus, kurių įstaigos griežtai laikosi. Departamento manymu, šiuo atveju pažeidimų nebuvo.

60
Tegai:
tardymo izoliatorius, kalėjimas, Kaunas, Lietuva
Dar šia tema
Iš Vilniaus pataisos namų bandė pabėgti nuteistasis
ŽTK davė galimybę į laisvę išeiti nuteistiesiems iki gyvos galvos